[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: WOLF69 »

A co ja bede gadal, poszla mi chłodnica i tyle mam do gadki. Całe szczescie, ze mam znajomego co mi to wszystko zrobi bo poszla mi rdza do zbiorniczka wyrownawczego. Prawdopodobna przyczyna to ze byla walnieta przed moim zakupem i zostala zalana albo zasypana uszczelniaczem. Teraz plukanie i czyszczenie calego ukladu i wymaiana chlodnicy. Koszt ok 500 PLN.
vitara, masz calkowita racje jak cos robic to PRO.
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
vitara
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2010, 21:13

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: vitara »

wszędzie wszyscy piszą uszczelką pod głowicą i nic tylko uszczelka ale uszczelkę robi się w ostateczności wiem bo trochę grzebię przy autach - nawet dobrze wykoananą wymianą uszczelki czasem można zarżnąć silnik całkowicie

Postanowiłem w ciepłym garażu autko i zerwałem konsole środkową wyjąłem nagrzewnicę co się okazało była w środku nie drożna a do tego popękana w dwóch miejscach wymieniłem na używkę i na razie jest super i nic się nie dzieję

Ewentualnym następcom którzy będą mieć podobny problem radzę myśleć diagnozować czytać a nie bach uszczelką pod głowicą
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

Podłączę się pod temat,żeby nie zakładać nowego.
A mianowicie mam takie pytanko do was,kolega ma Passata B5 1,9 TDi (110km) i po ostrzejszej jeździe tak do 200 przez jakieś 10 km i później gdy zwolnił tak do 100-120 i przejechał jakieś 20km zapaliła mu się kontrolka od płynu,dodam że temperatura była cały czas na 90,po zatrzymaniu i sprawdzeniu okazało się,że nie ma płynu.Czym może to być spowodowane,że uciekł płyn.???Wcześniej było wszystko ok płynu nie ubywało.
Jeśli chodzi o jakieś masło na korku to nie ma,a także oleju też nie przybywa.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Plyn uciekl bo uklad jest nieszczelny ;) Jezeli nie bylo zaslony dymnej z przodu i z tylu to szukajcie nieszczelnosci na przewodach.

Dolejcie plyn lub wode i zobaczcie ile wyparowalo, pamietajcie, ze poziom plynu sprawdza sie w zbiorniczku na chlodnym silniku (uklad podcisnieniowy).
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: migacz1981 »

Kolega od passata niech sprawdzi na poczatek cienki waz pomiedzy chlodnica a zbiornikiem wyrownawczym moze byc zatkany i wtedy bedzie wyrzucac plyn zbiornikiem w taki sposob ze nie wiadomo jak ani ktoredy tymbardziej w czasie jazdy.Co do kolegi Szymona to korek polecam kupowac w sklepie bo kosztuje grosze ja np.placilem 12 pln a w 3miescie powinien byc dostepny od reki szkoda czasu na jakies paczki i oplaty za przesylki z takimi pierdolami
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

Dzięki koledzy,powiem mu dzisiaj i zobaczymy co z nim jest nie tak. Powiem wam jeszcze,że wczoraj jeździł i zrobił tak ponad 100 km i płynu nie ubyło. Nie rozumiem dlaczego ubyło jak przegonił auto to tych 200.
Migacz wystarczy ten przewód zdjąć???
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Domelek pisze:[...]Migacz wystarczy ten przewód zdjąć???


Wystarczy udroznic jezeli jest zapchany.
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

A jak sprawdzić,czy jest zapchany??? I tak dokładnie to który jest ten przewód????
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Jezeli dobrze zrozumialem kolege migacz1981 to mowimy o cienkim przewodzie u gory zbiorniczka wyrownawczego dochodzacym od strony chlodnicy.
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

To jest ten przewód co powraca nim płyn do zbiorniczka??? Jeśli tak to płyn nim leci.
ODPOWIEDZ