[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: tony »

Bo w zimę jest zimno i płyn się "kurczy" ja również przed każdą zimą dolewam trochę. Obieg nie jest hermetyczny więc płyn może wyparować - szczególnie w gorące lato :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
barf
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:23

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: barf »

Wymieniłem w końcu uszczelkę pod głowicą koszty kompletu uszczelek erlinga 160pln, rozrząd ina 490pln, śruby głowicy erlinga 34pln, koncentrat g12 42pln, regeneracja głowicy 360pln, jak już zdjęta to co tam.. robocizna mechanika 250pln to chyba wszystko jak narzazie testy choć wąż nie jest już twardy, zobaczymy napiszemy ceny części Kraków, mechanik Sanok.
mark_cnk
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2010, 12:40

Czy jest możliwość sprawdzenia korka

Post autor: mark_cnk »

Witam
Nie chce zakładać nowego tematu więc się podepne. Mi również znika płyn chłodniczy. Na około 500 km musze wlać 300-400 ml. Na korku żadnych śladów mazi, płyn też czysty, oleju nie przybywa ani nie ubywa, samochód chodzi normalnie. Wiem że płyn wyrzuca mi tym bocznym otworem zaznaczonym na zdjęciu:

Obrazek

Czy może tam wyrzucać przez niesprawny korek? Jeżeli tak to czy można jakoś sprawdzić korek? Czy raczej przyszykować się na robienie głowicy?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: kornat »

mark_cnk, korka raczej nie sprawdzisz ale sprawdź jedną rzecz. Na biegu jałowym wciśnij gaz i trzymaj go na obrotach tak 3500-4000rpm z 30s a i nawet z minutę, nie odkręcaj korka i sprawdź ten gruby wąż co idzie od chłodnicy do silnika czy nie jest twardy. Jak twardy to masz uszczelkę albo w gorszym wypadku głowicę. Korek to groszowe sprawy więc możesz na próbę dać tylko pamiętaj że jeszcze po 100km trzeba będzie trochę dolać aby odpowietrzyć układ.
barneyoss

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: barneyoss »

Ja własnie mam taki problem, że ubywa płynu.. w poniedziałek znowu dolałem ok 0,5l płynu do układu chłodzenia, dziś już zapaliła sie czerwona kontrolka że mało płynu. Patrze, rzeczywiście ubyło... I właśnie zastanawiało mnie dlaczego moje auto na postoju nie dmucha ciepłym powietrzem, tylko wtedy gdy jade. Czyli stawiacie na uszczelke pod głowicą???
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Roxon40 »

Mi też ubywało i nie było widać wycieków w końcu okazało się że pękła chłodnica a zorientowałem się jak zacząłem naprawiać jedną z osłon jak się okazało że jakaś wilgotna jest. Po wymianie chłodnicy płyn zaczął mi uciekać złączkami co dochodzą do chłodnicy może tam też zobaczyć warto czy nie ucieka ?
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
barneyoss

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: barneyoss »

Kumpel mechanik przed chwilą oglądał Tolka, przewody od płynu sztywne a w zbiorniczku jakby piana... Jutro go odprowadzam, wygląda na to, że uszczelka. Nastraszył mnie, że może też być pęknięta i koszty spore będą... fuck :(
szklasz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:33

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szklasz »

panowie piszecie ze przewód od chłodnicy będzie (twardy) przy walniętej uszczelce, ale twardy to pojecie względne. Dajcie jakiś punkt odniesienia twardy jak naparowana opona czy jak piłka czy balon?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: kornat »

Ciężko odkreślić. Zobacz jaki masz wąż po nocy a zobacz jaki będzie jak go przytrzymasz przez minutę na obrotach powyżej 3tyś rpm.
vitara
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2010, 21:13

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: vitara »

u mnie ucieka już kilka lat tak co miesiąc z pół litra i co mam robić uszczelkę bo to pomoże jak auto
- ma moc
- nie dymi
- nie ma oleju w płynie ani na odwrót

Szkoda kasy a weźcie pod uwagę że po wymianie uszczelki - nie profesjonalnej- problemy się dopiero zaczynają
ODPOWIEDZ