Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Wskaźnik paliwa / rezerwa

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
mathias88
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2016, 23:23
Auto: 1M
Model: 1,6
Skąd?: Tarnów

[1M] Wskaźnik paliwa / rezerwa

Post autor: mathias88 »

witam jestem tu nowy, próbowałem poszukać odpowiedzi na moje pytanie przez opcję "szukaj" niestety żadnej konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Chciałem zapytać czy może mi ktoś powiedzieć ile w litrach wynosi odległość między kreskami na wskaźniku poziomu paliwa? Wlałem na rezerwie równe 10 litrów i przeskoczyło o jedną... ale patrząc do ostatniej przecież nie wychodzi 55 litrów ;| problem z pływakiem? ktoś pomoże? :)
Awatar użytkownika
moralez00
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 09 gru 2014, 18:27
Auto: Jakies
Model: 1.0
Skąd?: Uzbekistan

[1M] Wskaźnik paliwa / rezerwa

Post autor: moralez00 »

1 kreska to nie całe 7 litrów
LocalProvocator
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2018, 21:58
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6.16v
Skąd?: Głubczyce

Poziom paliwa a wskazania licznika.

Post autor: LocalProvocator »

Witam. Jestem od niedawna posiadaczem Toledo i oczywiście nie obyło się bez pewnych przygód. Pewnego dnia po przejechaniu prawie 100 km zapaliła się kontrolka silnika w kolorze pomarańczowym. auto jeszcze pod dom podjechało i potem już nie odpaliłem silnika. Okazało się że padła pompa paliwa w zbiorniku. Wiec zamówiłem nowy wkład pompy i postanowiłem wymienić . Teraz do sedna sprawy. Dzisiaj pozwoliłem sobie na szaleństwo. Zatankowałem do pełna. Wsiadam do auta wskazówka poziomu paliwa jest tak ok 3mm przed wskazaniem pełnego baku. Teraz się zastanawiam czy wyciągając pompkę mogłem coś uszkodzić? Czy jakoś rozkalibrować ten pływak. Czy kierunek montażu pływaka w zbiorniku ma znaczenie? Parę dni temu wskazówka pokazywała tak pomiędzy pierwsza kreska ta powyżej rezerwy a druga kreską. Przy postoju na wzniesieniu podczas ruszania auto zgasło. Jakby paliwa nie dostał. Wcześniej przed awaria pompy rezerwa zapalała się tak na 3 mm przez wskazaniem rezerwy na liczniku. czy próbować przekręcić cały kosz z pompą w zbiorniku. Moze ktoś zrobić zdjęcie jak macie włożony kosz w baku. Może ma to jakieś znaczenie. Chyba że jakoś uszkodziłem ten potencjometr.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Wskaźnik paliwa / rezerwa

Post autor: Sony »

Za wskaźnik odpowiada potencjometr w baku, który z kolei "sterowany" jest przez pływak. Może spróbuj wyczyścić tą całą płytkę.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Wskaźnik paliwa / rezerwa

Post autor: DzieX »

Tak, kierunek montażu oływaka ma znaczenie. Na zbiorniku i na pompę masz strzałki które mają się pokryć.
ODPOWIEDZ