Trzeszczenie wewnątrz auta...

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Szymek08 »

A ja proponuje koledze kupic taka szara otuline gombkowa ktora sie rury ociepla. nie chłonie wilgoci. Ja tak zrobilem i poleczka cichutko tylko jak przejezdzam przez garby to jeszcze cos piszczy ale pojechalem na szarpaki i powiedzieli ze wszystko ok a piszcza elementy gumowe na zmiane temperaturu. Pozdrawiam
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: eR »

Odświeżę trochę temat wkur***jących odgłosów wewnątrz auta. Sprawa dotyczy deski rozdzielczej. Podczas jazdy coś ciągle brzęczy mi w okolicach szyby po stronie pasażera. I przeważnie występuje to w gdy na obrotomierzu jest koło 2000 obr. a temperatura na dworze ok. 10-15 stopni. Ściągałem już schowek, poupychałem trochę gąbki w miejscach, które były podejrzane ale nic to nie dało. Podszybie po stronie pasażera trochę już odstaje więc miałem nadzieję, że to może to ale nic z tego. Ściągnąłem też panel prawego słupka i też nic. Robi się coraz chłodniej a to zaczyna jeszcze bardziej brzęczeć. Nawet przy włączonym radiu jest wkur**ające. Ma ktoś jakiś pomysł.
Time
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:28

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Time »

Podbijam. Kupiłem toledo. Wszystko fajnie, ale przy hamowaniu albo na większych wybojach słyszę trzaski jakby z drzwi z lewej i z prawej strony. Niby nic, ale jest to trochę wkurzające. Lewe są bardzo opadnięte. Ma ktoś instrukcję jak je wyregulować? Trafiłem na instrukcję do golfa ale sprzed 6 lat i zdjęcia już są wywalone.

A może to coś innego? Sprawdzę na pewno tę półkę o której tu piszecie, ale odgłosy dochodzą też na pewno z drzwi.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Danielek. »

Time, popsiukaj silikonem wszystkie uszczelki w drzwiach bo to one trzeszcza.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Kitaj »

Danielek., nie pomaga.... Już próbowałem, to jest taki dzwięk jakby drzwi pracowały i to metal tak trzeszczał
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Danielek. »

U mnie to było przyczyną a rozebralem dosłownie całe wnętrze
<zygi>
Time
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:28

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Time »

Dokladnie tak jak kolega wcześniej pisal. U mnie nie jest to trzeszczenie uszczelek ale trzaski na lini metal-plastik lub cos podobnego plastik-plastik. Jednorazowy trzask i tyle. I za chwile znowu.
kuba1987
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 maja 2014, 21:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Łódz

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: kuba1987 »

Witam mi hałasuje przednia szyba od kierowcy na wolnych obrotach drży jakiś pomysł może macie bo jak się stoi w korkach :-/ to trochę denerwujące
weneryniarz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:59

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: weneryniarz »

piona! mi lata ta od strony pasażera :mrgreen:

Będę rozbierał drzwi i kombinował, jak coś wymyślę to się pochwalę patentem :mrgreen:

Danielek. pisze:U mnie to było przyczyną a rozebralem dosłownie całe wnętrze
<zygi>


...a co ja się naszukałem zanim przypadkiem oparłem się o klapę bagażnika i usłyszałem ten irytujący dźwięk <zygi>
jlb2007
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 15 sty 2015, 09:30

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: jlb2007 »

witam. u mnie dość ciekawy przypadek trzeszczenia było kiedy np ostro ruszałem hamowałem lub jechałem po nie równej drodze. Rozebrałem całe plastiki z lewej strony od pasów i nic nadal to samo ;/ aż dziś otwierałem tylne lewe drzwi i właśnie usłyszałem podobny dzwięk no to łapie drzwi i ruszam nimi delikatnie góra dół i znalazła się przyczyna;// widocznie cała karoseria pracowała i ten dzwięk się niósł do środka..
pozdrawiam JLB:)
ODPOWIEDZ