Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Chłodnica

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Układ Chłodzenia

Post autor: maniekmc »

Mam ostatnio mały problemik ze swoją furką- a mianowicie, gdy po nocnym czuwaniu pod domem rano do niego wsiadam, to zapala mi się kontrolka od płynu i chłodzenia, a komp mi piszczy jak sku....n, stan płynu jest w normie (tzn: sprawdzałem tuż po zatrzymaniu się, wiec płyn się trochę rozszerza), przejade kilkset metrów, tzn koło 1-2 kilometrów i już sie wszystko uspokaja i samochód się normalnie rozgrzewa- no i denerwuje mnie to całe zamieszanie z tym piszczeniem lampki od płynu, no i raz na jakies 3-4 m-ce musze pół litra płynu dolać- powiedzcie jak wiecie co to może być! Nie mam czasu jechać do serwisu!
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Chłodnica

Post autor: tony »

Miałem to samo - dolej G12 jakies 50 - 100 ml i będzie git. Kiedy temperatura jest niska płyn zmniejsza swoją objętość i piszczy niemiłosiernie (a jak ktoś na kacu to zupełnie współczuję) .
Ps. kupiłem butlę 1.5 L za 31 pln.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Chłodnica

Post autor: kristof »

jesli znika ci płyn to albo wyciek albo bierze
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Chłodnica

Post autor: tony »

albo płyn też może wyparować :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Chłodnica

Post autor: koti »

U mnie też płyn znika. Zauważyłem, że płynu ubywa jak silnik sie rozgrzeje. Prawdopodobnie po otwarciu obiegu płyn ucieka przez chłodnicę, wzdłuż dolnej krawędzi jest mokra. Zalałem jakimś płynem do uszczelniania ale pomogło na krótką metę.
Niestety czeka mnie wymiana chłodnicy.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Chłodnica

Post autor: tony »

Zaznaczam że dolewam 50 - 100 ml sporadycznie - zawsze po lecie (kiedy temperatura spada w nocy prawie do 0 a rano mam 5 st na komp).
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Chłodnica

Post autor: maniekmc »

Tony, a rozcieńczasz ten G12? czy wlewasz koncentrat?, qwa chyba u mnie gdzieś spi....a bokiem płyn, kiedyś mi uciekał, to go uszczelniłem, a teraz znowu, tylko w mniejszej ilosci- jak jest ciepło na dworzu to spoko, ale o 3 rano-piszczy!
Będę musiał zdjąć osłony i popatrzeć- tylko kiedy :roll:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Chłodnica

Post autor: tony »

Zawsze wlewam koncentrat (cena była za 1,5 L koncentratu) - przez lato to zawsze trochę "wyparuje" i tak teraz podjadę do znajomego mechanika to mi zmierzy "zamarzalność".

Ps. nadmiar płynu jest "wylewany" z układu.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2008, 11:20 przez AdsBot [Google], łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

Chłodnica

Post autor: SMILE »

Ja też ostatnio dolewałem.Kupiłem koncentrat g12 FEBI Germany różowy (jest do aut grupy VW) ,a rozrabia sie go w proporcji 1:1 ale 0,25:0.25 w zupełności wystarczy do uzupełnienia zbiorniczka.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Chłodnica

Post autor: tony »

dokładnie mam ten sam - cena w sklepie w Wyszkowie 31 pln za 1,5 L koncentratu
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
ODPOWIEDZ