Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Odma - co, gdzie i jak...

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Odma - co, gdzie i jak...

Post autor: jocker0705 »

Panowie mam problem chyba z odma. Rok temu robiłem turbo. i od wtedy na pokrywie pojawiały mi slady oleju lekkie wiec i sie nie przejmowałem bo jak to mowia odma to odma i cos musi byc na pokrywie oleju :) ale teraz przez IC zaczał kapac mi olej i na pokrywie jest strasznie duzo tego oleju. miałęm jutro wyciagac turbine w celu sprawdzneia uszczelnien ale czytajac watki chlopakow z LC obstawiam odme wlasnie i chce zalozyc cos takiego http://allegro.pl/oil-catch-tank-zbiorn ... 53860.html
jakies sugestie co mam robic? na pewno jutro wyciagam caly uklad IC i wsyztsko dokladnie musze umyc. jade w gory za tydzien co za tym idzie 1000 km do zrobienia i nie chce aby wyszly mi jakies niespodzianki typu olej zassany itp :/
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Re: Odma - co, gdzie i jak...

Post autor: damian1231795 »

Witam. Co może być przyczyną pęknięcia tej rurki i jakie mogą być skutki gdy jeździłem tak dłuższy czas? Zauważyłem też, że w tym miejscu jest silnik mokry chyba w oleju. Toledo 2 1.8 20v AGN [img][img]http://s10.ifotos.pl/mini/2017-08-1_qhxxaxa.jpg[/img][/img]
Załączniki
2017-08-19 15.28.37.jpg
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

Odma - co, gdzie i jak...

Post autor: Mad_Maxs »

Przyczyna to pewne zima, odma się zatkała "smarkiem" czyli tym co się wytrąciło z paliwa i nie przetopiło podczas np. dłuższej trasy. To zamarzło i rozsadziło najsłabszy element, czyli plastik. Nie martw się, u mnie w A4 1.8T rozerwało odme na dwie części.

Mokro masz bo tam lecą pary oleju, czasem może i parę kropel oleju być, więc u Ciebie zwyczajnie, waliło na blok.

Skutki, raczej żadne, ale warto to uszczelnić, bo jakiś syf z zewnątrz może Ci zassać do środka
Obrazek
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Re: Odma - co, gdzie i jak...

Post autor: damian1231795 »

To mnie trochę uspokoiłeś bo myślałem że mam zatkaną odme i dlatego rozerwało. Może to pęknięcie być przyczyną ubywania oleju?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

Odma - co, gdzie i jak...

Post autor: Mad_Maxs »

damian1231795, też się łudziłem że olej uciekał mi przez walniętą odmę :) ale to były niestety uszczelniacze zaworowe, a olej trafiał do komory spalania. Nie mniej, Tobie życzę, żeby to było tylko to :)

Odma powinna się już udrożnić, aczkolwiek ja swoją wymieniałem w czerwcu i nadal była zawalona tym "smalcem". Przy wymianie, rozbierz sobie ile się da i wyczyść
Obrazek
ODPOWIEDZ