Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

śmierdząca klima

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

śmierdząca klima

Post autor: vwir »

Przyłóż rurkę wylotu pianki prostopadle do żeberek parownika i naciśnij. Wejdzie ładnie w środek.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

śmierdząca klima

Post autor: eR »

Voyager czy po demontażu dmuchawy od razu na widoku miałeś ten parownik ?, czy może trzeba było jeszcze zdjąć jakąś plastikową osłonę ? Wielokrotnie wyjmowałem dmuchawę u siebie i parownika raczej nie widziałem po tej stronie. Różnica jest taka, że nie posiadam klimatronika a manualną klimę.
Czy może ktoś orientuje się czy w przypadku manualnej klimy parownik jest umiejscowiony tak samo jak w klimatroniku ? Bo jeśli tak to możnaby wpuścić tą rurkę od pianki od strony wlotu powietrza z dmuchawy.
A i jeszcze na koniec czy może ktoś wie gdzie w Toledo II uchodzi przewód odprowadzający z klimy do którego możnaby włożyć rurkę stosowaną do rozpylania w preparatach odgrzybiających, bo wydaje mi się że wpychanie jej przez kratki nawiewu to troche mija się z celem.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

śmierdząca klima

Post autor: vwir »

Wprawdzie też mam klimatronik, ale z tego co mi wiadomo to w manualnej klimie masz parownik w tym samym miejscu. Przewód odprowadzający masz w ekranie termicznym przyklejonym do ściany grodziowej. Z tyłu silnika masz przyklejony do ściany grodziowej ekran termiczny, w nim wycięcie w kształcie litery U. Pod tym wycięciem jest wylot.
Od razu Ci mowie: jeśli masz mocno zagrzybioną klimę to nic nie daje psikanie w wylot, nic nie daje psikanie od strony wiatraka. Nawet trzykrotne ozonowanie u mnie nie pomogło (mam własny ozonator, więc mogłem się bawić). Dopiero polanie bezpośrednio na parownik przyniosło efekt.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

śmierdząca klima

Post autor: eR »

OK rozumiem. Mam zamiar zabrać się do tej roboty jak należy, bez ściągania schowka i wyjmowania dmuchawy napewno się nie obejdzie. Wprawdzie u mnie klima chłodzi calkiem solidnie wiec musiala byc rok temu (zanim stalem sie wlascicielem pojazdu) napełniana i zapewne "odgrzybiana". Ale pewnie fachowiec nie przyłożył sie do roboty i zrobil tak aby ladnie pachniało przez tydzień i 160 zł sie należy.
Jeszcze raz dzieki za rady i pozdro dla Ciebie.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

śmierdząca klima

Post autor: spec »

Nie trzeba nic ściągać żeby prysnąć na parownik. Wystarczy pianka CRC i odkręcić 3 śruby. 10 min i wszystko wyczyszczone.
Tu instrukcja:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=256828
Sam tak robiłem i zapach zniknął.
ODPOWIEDZ