[ALL] Sprzęgło

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Sprzęgło

Post autor: dominik »

witam. mam takie pytanko czysto teoretyczne:). jest jakaś możliwość sprawdzenia stanu sprzęgła? tzn jakiś domowy sposób;]
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2011, 14:23 przez dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
virus356
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:22
Kontakt:

[ALL] Sprzęgło

Post autor: virus356 »

Co rozumiesz przez stwierdzenie sprawdzenia sprzęgła ? Jeśli nie czujesz, że się ślizga to jest dobre.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Sprzęgło

Post autor: dominik »

a jak to jest ? jezeli jest dobre to powinno brac wysoko czy nisko?
Awatar użytkownika
INS
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:39

[ALL] Sprzęgło

Post autor: INS »

To jest sprzęgło sterowane hydraulicznie, one biorą dosyć nisko. Możesz jedynie sprawdzić czy się nie ślizga- znajdź sobie drogę pod górkę np 3 bieg i od 2300-2500 pedał do podłogi. Jak będą szybko rosły obroty silnika, a prędkość rosła wolno to sprzęgło się "ślizga".

koło zamachowe sprawdzasz podobnie. Pod górkę 4 bieg od 1800obr. do dechy - nie powinno być żadnych drgań czy szarpnięć.
I chyba więcej rzeczy nie sprawdzisz, nie rozbierając niczego :P
AHF seria (122Km@246Nm) + Lightowy chip by Ali (137Km@297Nm) :-)
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Sprzęgło

Post autor: dominik »

no i o to mi chodziło:) wielkie dzieki
Łysy

[ALL] Sprzęgło

Post autor: Łysy »

Ja zaś słyszałem o innym sposobie ze stojąc z odpalonym silnikiem i wbija się 5 bieg i rusza jeśli samochód natychmiast zgaśnie tzn. ze jest oki jeśli ruszy trochę tzn. że sprzęgło się ślizga.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Sprzęgło

Post autor: dominik »

Łysy a teraz mi powiedz jak poszczac to sprzeglo? szybko czy pomalu. bo powiem ze jak poszczalem powoli to jechal do przodu no ale znowu jak jade pod gorke na 3 tak jak to opisal INS to jest wszystko ok. ma ktos jeszcze jakis inny patent?
Awatar użytkownika
INS
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:39

[ALL] Sprzęgło

Post autor: INS »

Dlaczego tak Cię męczy to sprzęgło, masz jakieś objawy ?? może nie potrzebnie się tym zajmujesz i wszystko jest oki :)

Obiło mi się jeszcze o uszy coś takiego "jak idzie piszczeć kołami to jest OK" :-P
AHF seria (122Km@246Nm) + Lightowy chip by Ali (137Km@297Nm) :-)
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Sprzęgło

Post autor: dominik »

no męczy mnie troche bo sie na wakacje wybieram i mam do przejechania cała polske. a wolal bym nie miec przygod:P ale byłem u mechanika, przejechał sie, powiedzial tez ze jak by sie sprzeglo konczylo to by po pierwsze bylo czuc bo by smierdzialo no i by biegi plynnie nie wchodzily. tak wiec powinno byc ok:) dzieki za wszystkie porady :)
Awatar użytkownika
INS
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:39

[ALL] Sprzęgło

Post autor: INS »

Właśnie 2min temu jak wjeżdzałem autem do garażu to ruszyłem z 5-biegu bez gazu. Wygładało to tak: puszczałem powolutku sprzęgło jak zaczeło "brać" ale auto jeszcze stało w miejscu bo było mu ciężko, to przytrzymałem żeby nie zgasł i nie dodająć gazu puszczałem powoli po 1mm :-P w końcu ruszył, turlając się jakieś 3 km/h dalej na wciśniętym sprzęgle. Puścił bym jeszcze troszkę to by od razu zgasł. Więc jako tako ruszyć się da, tylko to nie przypomina to normalnego ruszenia. Przy ruszaniu takim jak z jedynki zdechł by od razu ani by nie drgnął.
AHF seria (122Km@246Nm) + Lightowy chip by Ali (137Km@297Nm) :-)
ODPOWIEDZ