Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: kristof »

Jesteś w błędzie , skoro tak to po co zalałeś na max?
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: woyti93 »

Równie dobrze mogłem wyczyścić ten pręcik wg wskazówek Tomka, wyszło by na to samo. Oleju w Tolku mam równo pomiędzy kreskami, tak samo w moich dwóch samochodach, jednym z nich jest passat (ma identyczny zbiorniczek na płyn jak Tolek) mam zalane płynu równo pomiędzy MIN a MAX - czyli w normie i nie ma z niczym problemów. To samo mówi instrukcja do Tolka, że jest to norma. ;-)
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: sz.p.bartek »

Wymień czujnik poziomu płynu chłodniczego, to częsty przypadek "wariowania" kontrolki.
Btw nie jest to kontrolka temp. płynu tylko jego poziomu
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: woyti93 »

Temperatury również, kontrolka zapala się kiedy jest za wysoka. Wymienie jeśli dalej bedzie wariowało ;) Dzięki za rady chłopaki. :)
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: servicemen »

woyti93 pisze:Temperatury również, kontrolka zapala się kiedy jest za wysoka. Wymienie jeśli dalej bedzie wariowało ;) Dzięki za rady chłopaki. :)



Jeżeli czujnik w zbiorniczku pokazuje temperaturę to po cholerę jest czujnik temperatury do komputera i na zegary?
Hansu81
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2009, 10:59

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Hansu81 »

Miałem taką samą sytuacje.
Dolewanie płynu nic nie dawało i w dalszym ciągu przy porannym odpalaniu migała kontrolka. Pomogła wymiana korka do zbiorniczka wyrównawczego (jak się okazało jest w niej mały odpowietrznik który się popsuł)
kasprzyk_tbg
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:35

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: kasprzyk_tbg »

Jak też tak miałem. Zapalała się gdy było zimno poniżej 4st. Zmierzyłem płyn pod kątem zamarzania i wyszło że ma -58st. Dolałem 2litry wody demineralizowanej i zeszło do -37 ale przed tym zabiegiem wyciągnąłem zbiorniczek wyrównawczy i wyczyściłem go tzn nalałem rozpuszczalnik nitro i "pobełtałem". Problem zniknął. Podejrzewam że przyczyną był brudny czujnik temp w zbiorniczku a dokładnie jego nóżki.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Szymek08 »

U mnie było to samo - przy tych dużych mrozach, ale dałem radę się tego pozbyć. Odkręciłem zakrętkę od zbiorniczka, wziąłem starą szczoteczkę do zębów i włożyłem ja do zbiorniczka i zacząłem czyścić pręciki i zbiorniczek (w środku był płyn). Ku mojej radości problem ZNIKNĄŁ :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 gru 2009, 22:36 przez Szymek08, łącznie zmieniany 1 raz.
Hansu81
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2009, 10:59

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Hansu81 »

Witam ponownie. Wymieniłem ten korek od zbiorniczka wyrównawczego i pomogło ale przy tych dużych mrozach znów przy odpalaniu zaczęła kontrolka migać. Zrobiłem tak jak ktoś wcześniej-wymontowałem zbiorniczek, wsypałem drobne kamyczki i zalałem denaturatem. Później mieszałem przez około 5 minut, wypłukałem czystą wodą i zamontowałem spowrotem. Problemu nie ma.
kasprzyk_tbg
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:35

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: kasprzyk_tbg »

Panowie jak czyszczenie nie pomaga to dolejcie płynu powyżej maksimum tak żeby więcej przykryło nóżki czujnika w tych typach czujnik łapie wysoko. Pomaga na 100%
ODPOWIEDZ