Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
redsik
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 28 paź 2010, 15:26

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: redsik »

słuchajcie a u mnie ta kontrolka gasnie po zapaleniu a potem zapala i miga cały czas i próbowałem z poziomem plynu na max chłodnica działa oki wiatrak sie załacza silnik sie nie przegrzewa. Byłem na komputerze tez jest oki. Próbowałem zmienić czyjnik przy silniku oryginalny tam był bosha zmieniłem na nowy topran i nic nie pomogło. Pomogło jedynie jak klemy zdjołem ale po jakims czasie znowuto samo powróciło. miga zarówno jak jest ciepły i zimny silnik.co robić ?
reds
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Sprawdzic czujke przy zbiorniczku wyrownawczym.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Szymek08 »

Ja ten problem mialem z zima i czytalem gdzies na forum ze trzeba wyciagnac i solidnie przeczyscic zbiorniczek wyrownawczy od płynu chłodnioczego. Ale mi sie nie chciało tego robic. Ja zdjalem korek ze zbiorniczka wzialem stara szczoteczke do zembow i nia wyczyscilem te dwA PRECIKI KTORE WIDAC w zbiorniczku. Po tym zabiegu problem ustał.
Awatar użytkownika
tomason2
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 24 lip 2010, 20:57
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dobczyce

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: tomason2 »

Miałem nie dawno to samo. U mnie był niski poziom płynu. Po dolaniu NA ZIMNYM silniku problem z głowy.
Tomek

ASV - 150KM - 328Nm :-)
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: koti »

redsik, przeczyść te druciki w zbiorniczku wyrównawczym. Najlepiej zdemontować zbiorniczek, nalać ciepłej wody i wsypać trochę żwirku, zakręcić, zatkać otwór odpływowy i mocno potrząsać. Później dobrze wypłukać.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: lipton1977 »

myślę że dobry byłby zwykły odkamieniacz .
lipton1977
redsik
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 28 paź 2010, 15:26

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: redsik »

dzieki za pomoc i informacje czujkę przy zbiorniku sprawdzałem tez na krótko wyciągnąłem kabel i drutem podłączyłem działa prawidłowo.wskaźnik nie czysciłem tylko zbiorniczka dopiero tu od was sie dowiedziałem ze mozna cos takiego zrobic mam na nim 260 tys km przejechane 3 lata jezdze nim i moze rzeczywiście trzeba to przeczyścić sprawdze i dam znać. Czujnik zamontowałem ten stary bo ten nowy jeszcze częściej migał. bo ta sytuacja stała sie w lecie jakbyły te upały ale nic silniksie nie przegrzał wszystkie stany płynów były oki byłem u mechanika sprawdzalismy to na komputerze jest oki powiedział mi ze ten czujnik zwariował i trzeba zmienić ale okazało sie ze lepszy stary oryginalny niż nowy
reds
PrzemoJG
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2011, 22:27

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: PrzemoJG »

to i ja sie podlacze do tematu-mianowice od jakiegos czasu prawie przy kazdym odpaleniu auta zaczyna mi piszczec i mrugac dioda od temp. Chwile popiszczy i pomruga i gasnie. Co moze byc przyczyna? Dodam ze auto mam 3 miesiace i wczesniej zdarzylo mi sie to tylko raz.
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: mcsurf »

PrzemoJG, po pierwsze usłyszysz że to nie tutaj.. Po drugie sprawdź poziom płynu chłodzącego, jeśli poziom masz ok to może warto przeczyścić/wymienić czujnik w zbiorniczku wyrównawczym..
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

PrzemoJG, przeciez odpowiedz masz kilka postow nad swoim...

//Edit by Sony

Scaliłem post kolegi, bo napisał w innym wątku, więc pewnie nie zauważył ;)
Ostatnio zmieniony 08 lis 2011, 01:18 przez szymekgd, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ