Temperatura silnika

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

Temperatura silnika

Post autor: kuba88w »

Sorry za bluzgi i za chaos w powyższym poście ale byłem po 5 piwach :-> oczywiście chodzi o termostat, taka była diagnoza mojego znajomego. Temp. na vagu waha się im więcej cisnę tym bardziej rośnie, wentylator włącza się normalnie. Pojadę do faceta żeby mi to wymienił z płynem i dodatkowo wyczyścił intercooler z oleju bo łapał 54 stopnie na postoju. :-/ Dzisiaj wracając do domu szyby w dół ogrzewanie na max na zewnętrzne kratki w stronę otwartych okien i tak przez 120 km :-D
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

Temperatura silnika

Post autor: rysiekkk1 »

kuba88w, a jak się zachowuje u Ciebie wskazówka od temp na zegarach? trzyma 90 czy pokazuje więcej? Bo ogólnie temperatura skacze sobie nieznacznie a wskazówka na zegarach ma tolerancję aby nie wachlowała ciągle tylko pokazywała odpowiednią temp silnika. 99 stopni to chyba nic takiego. Możliwe nawet, że w granicach tolerancji.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

Temperatura silnika

Post autor: olinek2 »

W sumie oryginalnie siedzi tam Wahler :)
Zamienniki mają często różne temperatury otwarcia, kumpel już dwa wymieniał i nie ma cały czas idealnej temperatury. Ja kupiłem Wahlera i spokój od ręki :) 90 stoi w miejscu :), bo w zimę koło 10km musiałem zrobić żeby temp dobiła do 90, a wystarczyło ogrzewanie otworzyć i ostro spadała.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

Temperatura silnika

Post autor: kuba88w »

olinek2, mi znajomy mówił, że kiedyś kupił wahlera to nie trzymał idealnych 90 stopni wymienił na behra i jest miodzio. rysiekkk1, wskazówka właśnie jest na 90 skubana... wyszło to wszystko przypadkiem na kompie. Jak zobaczyłem 99 stopni to mi oko zbielało i styki mi się zagrzały :-D z tego co kojarzę to tolerancja jest 10 stopni
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Temperatura silnika

Post autor: koti »

kuba88w pisze:wskazówka właśnie jest na 90 skubana

Myślę że szukasz dziury w całym. Wiadomo że wskazówka nie reaguje na każde wahnięcia temperatury, ale myślę że nie masz się czym przejmować.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

Temperatura silnika

Post autor: kuba88w »

koti, no nie wiem czy 99 stopni na postoju to dziura w całym.... Mój znajomy spec od TDI i VAGA mówił, że silnik w moim aucie jest w dbd kondycji, działa bez zarzutu i szkoda byłoby żeby przez pierdołę, która kosztuje 100 zł napytać sobie biedy.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Temperatura silnika

Post autor: szymekgd »

TDI'ka ciezko przegrzac, 99st.C to sporo, w normalnej sytuacji wentylator powinien szybko zbic ta temp., ale skoro przyspieszajac temp. rosnie to prawdopodobnie zawiesil sie termostat i blokuje duzy obieg.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

Temperatura silnika

Post autor: kuba88w »

szymekgd, dokładnie jak piszesz. Zamówiłem już termostat Behra za 109 zł z serwisu do tego wymiana płynu w chłodnicy bo i tak miałem to przed zimą ogarnąć i powinno być cacy
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Temperatura silnika

Post autor: bartekmk »

panowie, mam pytanko. jak w waszych dieslach (najlepiej asv) wyglada temp. robocza silnika? dzis z ciekawosci pojezdzilem troche z kompem i na blacie wskazówka weszła na 90 i tak juz została całą trase a na vagu temp sie wachała od 72 do 76 w zależności od tego jak szybko jechałem, ale przy normalnej jezdzie było srednio 74. temp na dworze byla w granicach 15 stopni. nie wiem czy tak poprostu jest, czy moj termostat sie przycina. w sloneczny dzien na postoju pamietam ze maksymalnie mialem ok 82 stopni. moze ktos w wolnej chwili sprawdzic u siebie ?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Temperatura silnika

Post autor: Szymek08 »

Ja mam co prawda AHF-a ale jak sprawdzałem kiedyś to mi tez komp pokazywal mniejszą tak o ok 10 stopni
ODPOWIEDZ