Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Sony »

Jeden na potrzeby ECU, drugi do wskazań na desce. Występują one zwykle razem jako całość. temat proponuję SCALIĆ, bo już mamy o czujniku temperatury topic na forum :571:
Awatar użytkownika
roboone
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2010, 19:11

Wymiana czujnika wody 1M 2.3

Post autor: roboone »

Witam jak wymienić czujnik temperatury wody w 1M 2.3 V5 ?
paul1985
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:30

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: paul1985 »

Witam.
Jestem świeżo upieczonym właścicielem Toledo 1.6 16V rok 2002. Zauważyłem, że wskaźnik temperatury w moim nowym autku czasem pokazuje dobrze, czasem zaniża, czasem nie wstaje, a czasem wstanie na chwile, a potem znów opada. Jak sprawdzałem autko przed zakupem na kompie to występował tam jakiś sporadyczny błąd czujnika temperatury cieczy chłodzącej więc raczej stawiam, że to coś z tym czujnikiem nie tak. Czy pomoże zwykłe przeczyszczenie styków czy trzeba wymienić? Czy to jest ten czujnik, z taką wtyczką w kształcie zaokrąglonego kwadratu, który znajduje się po prawej stronie bloku silnika?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Sony »

paul1985 pisze:Czy pomoże zwykłe przeczyszczenie styków czy trzeba wymienić? Czy to jest ten czujnik, z taką wtyczką w kształcie zaokrąglonego kwadratu, który znajduje się po prawej stronie bloku silnika?
Tak to jest ten czujnik. Możesz się pobawić w czyszczenie styków, ale dla mnie nie ma to sensu. Na Twoim miejscu wymieniłbym na nowy. Miałem to samo co Ty, po wymianie problem ustąpił :)
paul1985
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:30

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: paul1985 »

Jak dla mnie to typowy brak styku, ale jak będzie trzeba wymienić to wymienię :) Ile to może kosztować i czy to jest pilne, czy parę dni (do wypłaty) może poczekać? :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Sony »

paul1985, żeby przeczyścić styki to musiałbyś coś włożyć na miejsce tego czujnika bo płyn Ci ucieknie :P Koszt oryginalnego czujnika będzie w okolicach 100zł w ASO (na allegro taniej), koszt zamiennika w okolicy 25zł. Jeśli za kilka dni to wymienisz to nic się nie stanie ;)
paul1985
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:30

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: paul1985 »

Mi chodziło o to by rozpiąć wtyczkę i te styki tylko przeczyścić a nie czyścić czujnik :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: szymekgd »

Blad sporadyczny moze byc spowodowany przerwa w zasilaniu, jezeli sie nie myle to na masie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Sony »

paul1985, ja czyściłem te styki u siebie i nie pomogło zbytnio :) Poza tym dostęp jest marny :P
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: bartekmk »

sprawdz vagiem czy temperatura z kompa rozni sie od tej na wskazniku, jesli tak to wymieniaj czujnik. nie wiem jak w benzynie ale do diesla jest 059 919 501A w kolorze zielonym 4 pinowy. ja oryginal kupilem za 50 zł ale nie w aso (ma nabite logo vw i audi i produkcja luksemburg). warto kupic tez oring i zawleczke - nie ma ich w zestawie, groszowe sprawy a jest pewnosc ze nie wyleci i nie zacznie przeciekac.
ODPOWIEDZ