Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Sony »

Sprawdź czy podłączyli Ci wtyczkę do czujnika temp. silnika. A termostat i czujnik masz oryginalne czy nie ?

00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster
P1654 - 35-10 - - - Intermittent

Czyli coś nie tak z czujnikiem temp., co mogę sprawdzić? Lub gdzie może być coś niedopięte?
Źle to jest z czujnikiem temperatury, ale oleju. Sprawdź kabelki i wpięcie wtyczki. Może styki zaśniedziały. Co do drugiego błędu to sprawdź na VAGu Instrument Claster (Grupa 17), ew. test zegarów zrób i ponownie sprawdź jak błędu nie będzie.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: cash »

Sprawdziłem właśnie i wtyczka podłączona od czujnika temp, od czujnika temp oleju też. Termostat mam wahlera, a czujnik temp. nie wiem, nie wymieniałem, ale wcześniej było wszystko ok. Tych dwóch błędów nie da się skasować, wyskakują cały czas. Robiłem test zegarów i chyba w teście wszystko ok było. Nie wiem co teraz robić :/
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Sony »

cash, czujnik temperatury silnika oraz termostat nie mają na ten błąd żadnego wpływu. Błąd jest od czujnika temperatury/poziomu oleju. Tenże czujnik znajduje się przy misce olejowej, więc pytanie czy właściwy czujnik sprawdzałeś :) Pod maską możesz zerknąć, ale co najwyżej na czujnik ciśnienia oleju.

Jak pozbędziesz się błędu czujnika poziomu oleju to bardzo możliwe, że ten drugi też zniknie.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: cash »

Sony pisze:cash, czujnik temperatury silnika oraz termostat nie mają na ten błąd żadnego wpływu. Błąd jest od czujnika temperatury/poziomu oleju. Tenże czujnik znajduje się przy misce olejowej, więc pytanie czy właściwy czujnik sprawdzałeś :) Pod maską możesz zerknąć, ale co najwyżej na czujnik ciśnienia oleju.

Jak pozbędziesz się błędu czujnika poziomu oleju to bardzo możliwe, że ten drugi też zniknie.


Wiem wiem, że czujnik temp nie ma nic z tym wspólnego. Ale coś z nim jest też nie tak. Co do czujnika oleju to w takim razie zerkałem na czujnik ciśnienia :mrgreen: Pojadę w poniedziałek na reklamację, niech poprawiają, a jak nie będą chcieli to będę się dalej sam martwił ;) Dzięki Sony ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: szymekgd »

Jest jeszcze jedna możliwość, masz zepsuty mikrostyk przy klapie i jej otwarcie nie resetuje błędu czujnika, powinno pomóc rozłączenie aku.
Michal
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Joe*Quarry »

ja się muszę trochę napracować, żeby dogrzać mojego do 90st. trochę ostrej jazdy i wskakuje 90tka ale włącza mi się później eco driving i temp. spada o kreskę lub dwie po jakimś czasie. normalne to jest?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: szymekgd »

Joe*Quarry, u mnie to normalne - mało paliwa=wysoka sprawność, ale w 1M wskazówka powinna trzymać 90st. dla dużego zakresu temp. i polecam sprawdzić czujnik temp. i/lub termostat - można vagiem.
Michal
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: cash »

szymekgd pisze:Jest jeszcze jedna możliwość, masz zepsuty mikrostyk przy klapie i jej otwarcie nie resetuje błędu czujnika, powinno pomóc rozłączenie aku.


A to może być to, bo jak miałem otwartą maskę to nie mogłem zresetować tych błędów, a dzień wcześniej się kasowały. Odłączyć minus od aku na chwilę i nie będzie tych błędów?

Co do czujnika temp. podociskałem wtyczki, poruszałem, zrobiłem test zegarów i jest ok, grzeje już normalnie do 90st. :mrgreen:
ODPOWIEDZ