Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Pływanie tyłu

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: dany_2 »

Witam dziś zauważyłem że podczas jazdy tolkiem po zakrętach pływa mi cały tył i to tak konkretnie, podczas postoju sprawdziłem czy ma luzy na łożyskach okazało się że delikatnie koło lata na łożysku czy może być coś jeszcze wydymane w tylnym zawieszeniu poza łożyskami w kołach ?? a może to wina opon, w lecie jeżdżę na 195/50/15 a zimie mam wyższe i węższe 165/65/14 może on tak chodzi na oponie?? Proszę o opinie na ten temat.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2010, 21:20 przez dany_2, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: Tomek »

Sprawdź tuleje gumowo-metalowe tylnej belki, albo amortyzatory.
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: dany_2 »

amory mam jeszcze dobre więc o nie się nie martwię a z tymi tulejami to dużo roboty żeby wymienić?? Pewnie trzeba całą belkę ściągać ?
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: Tomek »

Roboty jest sporo, bez wyciągania belki się nie da. Musisz pojechać na szarpaki i sprawdzić- jeżeli guma odwarstwiła się od metalu to będzie widoczne.
ALLka

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: ALLka »

Tak jak Tomek pisał może to być wina tulei ale opony też potrafią zanosić tyłem, nówki masz czy kilku-sezonowe?

Ja tak miałam przy ząbkowanych oponach, tył latał jak chciał, generalnie auto zachowywało się jakby belka była przestawiona, po wymianie opon problem znikł :)
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: rydmar12 »

ja w poprzednim samochodzie (polonezie) miałem ten sam problem i okazało sie ze były do wymiany drązki trakcyjne ale niemiem czy w tolkach jest cos takiego
Mariusz
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: dany_2 »

ALLka pisze:nówki masz czy kilku-sezonowe?

Na tyle mam oponki 2 sezonowe i właśnie zauważyłem pływanie tyłu po założeniu opon na tył wcześniej tego nie było.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: Sony »

Dany załóż może na tył opony inne i sprawdź czy będzie tyłek latać. jak nie będzie to wiadomo co i jak :D
Ostatnio zmieniony 07 sty 2010, 00:14 przez Sony, łącznie zmieniany 1 raz.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: igi84 »

Sprawdz kolego rowniez cisnienie w oponach moze masz cos nie tak.
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: dany_2 »

Ciśnienie mam ok bo ostatnio na CPNie dopompowywałem a w sobotę poprzemieniam oponki i zobaczę co to wniesie
ODPOWIEDZ