[1M] Brak ogrzewania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Lucas »

U mnie od razu ciepłe powietrze nie leci, ale też zaczyna grzać, zanim drgnie wskazówka
airvolf

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: airvolf »

sprawdz węże które idą do nagrzewnicy są ciepłe gorące czy zimne ?? może jakaś przesłona ...przepustnica ... przy nagrzewnicy która reguluje zimno ciepło się zablokowała
I jeszcze jedno na allegro można kupić pompkę którą podłancza sie w szereg do wężyka który idzie do nagrzewnicy powoduje to szybsze nagrzewanie nagrzewnicy powiedz czy masz manula czy klimatronika
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Sony »

Lucas pisze:U mnie od razu ciepłe powietrze nie leci, ale też zaczyna grzać, zanim drgnie wskazówka
No tak Panowie, bo prawdę mówiąc to dużo szybciej ciepło z silnika jest odbierane w momencie gdy on osiągnie żądaną właśnie przez Nas temperaturę. Najfajniej widać wzrost temperatury silnika na klimatroniku ;)
Juras
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2010, 22:52

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Juras »

Mam manualną klimę no i manualne ogrzewanie. Jutro umówiłem się z mechanikiem na przegląd węży...może coś znajdzie. A na razie zzzzzzimno.
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: SZUBAR »

Ja bym stawiał na termostat, widocznie się nie zamyka i przepuszcza płyn bezustannie przez chłodnice. Dlatego samochód nie może się nagrzać.
SZUBAR
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: tony »

Ja zmieniłem ostatnio i mam cieplutko po jakiś 3-4 km.
Kupiłem termostat firmy Wahler - polecam.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: mlody158 »

WOLF69 pisze:
slabski pisze:Ja bym sprawdził termostat. Jaka jest temperatura silnika?
Pozdrawiam


U mnie temperatura silnika nie ma nic wspólnego z ogrzewaniem, ponieważ kiedy włączam ogrzewanie (powiedzmy 25 stopni) na totalnie zimnym silniku, ide odskrobać samochód co zajmuje mi ok 3 min już leci gorące powietrze a wskazówka temperatury silnika jeszcze nie dyga, czyli nie ma nawet 60 stopni.


Może masz dodatkowe podgrzewanie 3 świecami żarowymi w obiegu bo jak nie to tylko można liczyć na ciepło jak się troszkę nagrzeje silnik. Wskazówka rusza niby od 60 C ale w zimie wystarczy że się trochę nagrzeje i czuć ciepło. Termostat najlepiej sprawdzać łapać za przewód od termostatu jak zanim osiągnie punkt otwarcia to jest niesprawny. Cudów raczej niema albo się nagrzewa silnik i czuć ciepło albo wspomagają świece 3 żarowe nie pamiętam już czy są tam małej i dużej mocy czy średniej i dużej. Ze swojej praktyki widzę że diesle sie wolniej nagrzewają w zimie chodź niektóre bardzo szybko np Vito ale ma diesla o wtrysku pośrednim. Ja u siebie przysłoniłem chłodnice kartonem i jest jakaś tam różnica i nie ładuje syfu z drogi w nią i do środka.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: kornat »

W dieslach nie ważne czy się ma te 3 świece w krućcu przy bloku silnika bo diesel mają inny wspomagacz do ogrzewania ze względu że zanim by się nagrzał to kierowca i pasażerowie by zamarzli. W benzynie tego nie ma ze względu że się szybko nagrzewa. Jeżeli benzyniak nie osiągnie temp. roboczej to nie będzie ciepła jak to w dieslach.
Awatar użytkownika
slabski
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:55

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: slabski »

Diesel ma wyższą sprawność, dlatego się nie nagrzewa tak szybko jak benzynka i muszą być elektrycznie dogrzewane. Ja nadal obstawiam termostat, który jest cały czas otwarty i silnik się nie nagrzewa
Juras
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2010, 22:52

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Juras »

Dzięki za wszystkie sugestie i informacje. dzwoniłem jeszcze do serwisu Seata i powiedzieli, że może być zapowietrzona nagrzewnica, ale jest problem z odpowietrzeniem. Postawiłem Tolka do mechanika i ma nad nim popracować.... jak to się skończy pozytywnie to podzielę się radosnymi nowinkami. pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-01-11, 19:13 ]
JEST OGRZEWANIE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ZABLOKOWANY TERMOSTAT I ZAPOWIETRZONA NAGRZEWNICA!!!!!!
Resztki z rozsypanego wiatraka pompy wodnej zablokowały termostat i się nie zamykał, a po drugie została odpowietrzona nagrzewnica, tzn. na uruchomionym silniku został zdjęty na ok. 5 s wąż odprowadzający płyn z nagrzewnicy i na włączonym silniku został z powrotem założony.....pomogło. Jeszcze raz dzięki za wspólną debatę ....powodzenia na zimowych drogach. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ