[1M] Brak ogrzewania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: WOLF69 »

:-D TDI najlepsze :-P :!:
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
Awatar użytkownika
yarot
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2008, 23:55

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: yarot »

kornat pisze:diesel mają inny wspomagacz do ogrzewania


Kornat, możesz powiedzieć, co miałeś na myśli pisząc powyższe?
Czytam, czytam, zastanawiam się i zrozumieć nie mogę co masz na myśli :)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: kornat »

yarot, Chodzi mi o to że w benzyniakach ciepłe powietrze zaczyna lecieć dopiero jak się wskazówka zbliża się do 90o a dieslach po 1-2km (tak jest u mnie). Nie wiem jak tam to wszystko skonstruowane jest bo diesla dopiero się uczę.
piotras811
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2009, 19:54

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: piotras811 »

witam mam tolka w TD 92 roczek. jest problem z ogrzewaniem wnetrza sterowanie dziala,zasilanie i powrot tez dziala czy moze tobyc chlodniczka?prosze o odpowiedz.pozdr.
Awatar użytkownika
yarot
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2008, 23:55

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: yarot »

Kornat, niestety, nie masz racji, bez względu na to, czy silnik jest zasilany benzyną, czy olejem, sposób ogrzewania (zasilania nagrzewnicy) jest identyczny. Nie jest też prawdą, że benzyniak zaczyna grzać gdy płyn osiągnie 90 stopni. Jak Ci zapewne wiadomo, obieg płynu chłodzącego podzielony jest na dwa obwody, mały i duży. Mały obieg to silnik i nagrzewnica, po otwarciu termostatu zostaje "załączony" duży obieg, wówczas płyn, niejako bajpasem, płynie dodatkowo przez chłodnicę ale dopiero wówczas gdy płyn w małym obiegu osiągnie temperaturę +- 90 stopni.
To, że bezyniak nagrzewa się szybciej zawdzięcza mniejszej sprawności, tzn większa cześć wytworzonej energii zamieniana jest w ciepło, niż ma to miejscie w przypadku diesla.
Jeśli miałeś bezyniaka i grzał tak jak mowisz to mogło oznaczać, że albo był uszkodzony termostat, albo zapowietrzona lub, co bardziej prawdopodobne, zakamieniona nagrzewnica i oddawała tylko cześć dostarczanego ciepła.
Dla jasności, przed dieslem miałem 5 aut zasilanych benzyna i temat ogrzewania przerobiłem od podszewki. W przypadku sprawnego układu chłodzenia, w silniku benzynowym, pracujacy na wolnych, nawet przy -20, odczuwalne ciepło z nawewów powinno pojawic się po 3-5min. Mówię z autopsji :)

[ Dodano: 2010-01-13, 13:38 ]
Piotras811, a jak auto zagrzane jest do 90 stopni to też nie dmucha ciepłem z nawiewów?
Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 22:52 przez yarot, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: kornat »

yarot, miałem poprzednie auto od nowości i było tak od początku. Sorry za zamieszanie
piotras811
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2009, 19:54

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: piotras811 »

zagrzany silnik po wlaczeniu wentylatora na max tj. na 4-ke przez chwile ale doslownie chwile daje cieplo i po chwili znowu jest chlodne.a jest po wymianie termostatu w polsce jak bylem nie potrzebne bylo ogrzewanie ale jak wjechalem na Norwegie to sie zaczelo kino.
Awatar użytkownika
elvis17elvis
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:36
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: elvis17elvis »

No to powiedzcie mi co jest grane u mnie? Jak zagrzeje silnik (90st) i włączę na maxa ogrzewanie w samochodzie to temperatura po jakiś 1-3 min opada na 60st. jak wyłączę ogrzewanie i dam trochę po obrotach to z powrotem łapie 90 st. Termostat?
Pozdrawiam :)
airvolf

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: airvolf »

termostat za wolno reaguje do wymiany tylko nie kupuj podróbki za 15 zł bo bedzie tak samo
Awatar użytkownika
elvis17elvis
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:36
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: elvis17elvis »

hmm.. Siedziałem do tej pory w garażu i kombinowałem. Powiem tak.. Termostat nie otworzył sie ani razu. Grzałem go,dawałem po obrotach itp. i nic. NIe otworzył sie ani razu (chłodnica ciągle zima była i króciec od termostatu też) chociaż temp wynosiła niby 90st.

Wydaje mi się, że i czujnik temp cieczy chłodzącej tez jest dobry ponieważ gdy wskazówka pokazywała 60st. i dotykałem ten trójnik obok czujnika to dało sie go trzymać rękoma. Zaś gdy wskazówka pokazywała 90st i dotykałem trójnika to parzyło. Nie wiem juz co jest grane.. :/
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ