Zderzak przedni / zderzak tylni

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: Sony »

damian1231795, bez demontażu zderzaka się raczej nie obejdzie. Chyba, że tylko śruba mocująca puściła. Więcej tutaj -> viewtopic.php?t=1482
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: damian1231795 »

Sony Obawiam się że choć bym zdjął zderzak to po ponownym założeniu i tak nie wskoczy na swoje miejsce bo w tym miejscu gdzie wyskoczył nic go nie trzyma tylko są tam jakieś plastikowe zaczepy. I jak miał bym zderzak wsadzić w te zaczepy jak już bym go zdemontował bo coś se nie mogę tego wyobrazić bo przecież zderzak się chyba wsuwa od tyłu do przodu czy trzeba go najpierw założyć na te górne zaczepy i dopiero wsuwać?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: Sony »

damian1231795, zawsze możesz zobaczyć wtedy czy to jest wina jednego z uchwytów czy po prostu obluzowanej śruby. Może po prostu wyskoczył jakimś magicznym sposobem z uchwytu przy jakiejś lekkiej "stłuczce".

Zderzak się wsuwa w te uchwyty, jak go zdejmiesz to pojmiesz automatycznie co i jak ;)
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: damian1231795 »

Próbowałem dociągnąć tą śrubką w bagażniku ale to nic nie dało. Po przeczytaniu postów powyżej wydaje mi się że zderzak wyskoczył z prowadnicy prawej, wiecie czy da się go z powrotem założyć na tą prowadnice bez zdejmowania zderzaka?

Sony co to za elementy które zaznaczyłem na zdjęciu?Chyba jakieś zatrzaski do zderzaka tak?
Załączniki
zderzak.JPG
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: Sony »

damian1231795, a nie pamiętam pewnie jakieś zatrzaski.

Nie wciskaj na siłę zderzaka w prowadnicę i nie kombinuj. Filozofii żadnej nie ma w zdemontowaniu zderzaka, więc go zdejmij i załóż od nowa, bo widzę że się szczypiesz strasznie z tematem, a to godzinka roboty maksymalnie ;)
Awatar użytkownika
fecko
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2010, 19:37
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Zderzak przedni z benzyny do TDI?

Post autor: fecko »

Panowie mam pytanie. Czy przedni zderzak z benzynowego 1M będzi pasował do diesla? Z tego co wiem to w dieslu jest otwór na powietrze do intercoolera, jednak goście mówią mi że z benzyny będzie pasował tylko trzeba wyciąć otwór. Czy coś takiego się robi? Czy kierownica powietrza będzie się tam trzymała? Muszę szybko podjąć decyzję o zakupie bo do czwartku muszę dostarczyć go lakiernikowi. Z góry przepraszam jeśli temat wrzuciłem w złym miejscu.
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: eko_zgonuś »

będzie pasował. Dziury nie musisz wycinać ale wtedy IC bez chłodzenia będzie mało wydajny...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: szymekgd »

eko_zgonuś pisze:IC bez chłodzenia będzie mało wydajny...


Po prostu nie bedzie IC...
Michal
Awatar użytkownika
fecko
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2010, 19:37
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: fecko »

No właśnie, tego chcę uniknąć. Może wiecie gdzie można dostać taki zderzak w okolicach Wawy?
misiekk

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: misiekk »

Jeśli masz dostęp do zderzaka z benzyny to kupuj wycięcie otworu który jest w dokładce to żaden problem
ODPOWIEDZ