Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
binekb1
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 22 sie 2015, 19:28
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Brzeg Dolny

[1M] Zamek drzwi

Post autor: binekb1 »

ok dzięki, dałem radę. Ale mam kolejny problem, poskładałem wszystko, pokleiłem drzwi uszczelniaczem i o dziwo zaczęło działać ( o dziwo, bo w zasadzie nie znalazłem nic w tym zamku, mikroswitch wydawał się ok, ale mimo wszystko wymieniłem jego górę). Problem jednak mam z podnośnikiem szyb... Opuszcza się ładnie do samego końca, jednak jadąc do góry zatrzymuje się w miejscu, w którym można odkręcić śruby przez te dwa otworki. Nie widzę nic co by go mogło blokować, a szlag mnie trafia jak pomyślę, że muszę to rozbierać chyba z piąty raz :evil:
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Mad_Maxs »

Koledzy, do wymiany mam raczej komplet mikrostyków z przodu (nie reagują mi zarówno te od świateł jak i od centralnego zamka). Podrzuci ktoś linka do mikrostyków które pasują do 1M?? Jak już rozbiorę, to chciałbym to zrobić, a nie składać w oczekiwaniu na przesyłkę :)
Obrazek
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Krycho145 »

Witam zakupilem zamiennik zamka skf bo w oryginalnym oswietlenie jest tylko przy dodatnich temperaturach. Chcialem sprawdzic czy zamiennik dziala, podlaczylem kostke do zamka i sprawdzic czy jest oswietlenie ale go nie ma. I pytanie czy musze zlozyc wszystko do kupy zeby sprawdzic czy dziala oswietlenie drzwi??


Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

Moduł drzwi masz włożony?
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Krycho145 »

Dziiexu moduł drzwi się znajduje na ten blaszce czarnej?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

Moduł drzwi się znajduje przy silniczku od szyby.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

[1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Jest szansa jakoś przesmarować zamek nie demontując go? Jak przychodzi mróz, tak jak z wczoraj na dziś -5 stopni, otworzyć, otwieram drzwi normalnie, ale nie chcą się zatrzasnąć bo coś tam przymarza i muszę rozgrzać auto w srodku, by puściło coś w zamku. Ewentualnie mogę jechać z niedomkniętymi drzwiami przez pare km.. Próbując palcem zamknąć ten zamek, nie słychać takiego charakterystycznego kliknięcia sprężynki, która zatrzaskuje zamek, po prostu ten "bolec" zamiast pozostać w pozycji zamkniętej, wraca sobie na otwartą, nie zatrzaskuje się. Nie mam za bardzo gdzie tego rozebrać przed blokiem by nie zamarznąć, a też nie mam aż takiej wprawy w rozbieraniu drzwi i blachy, by mi to poszło super szybko.
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: myszazwc »

Odmrażacz do zamków może da radę
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

Zawsze możesz jechać do galerii handlowej na parking i rozbierać - zawsze to trochę cieplej :P :one:
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Tylko w którym miejscu psikać jak na ten bolec ryglujący nic nie daje, dalej przymarza po godzinie/dwoch od jazdy? Wyglada to tak jakby jakaś sprężyna w środku odpowiedzialna za zatrzasniecie zamka, by trzymalo go w pozycji zamknietej, po prostu zamarzala, chociaż to dziwne, bo zamek jest w pozycji zamkniętej po jeździe, bo normalnie sie zatrzaskuje po rozgrzaniu, a jak otwieram drzwi po dłuższej przerwie, jest w pozycji otwartej wtedy i nie zatrzaskuje się już.

Tak jak pisałem wcześniej, normalnie jak się na otwartych drzwiach zamknie recznie ten rygiel od zamka, to on zostaje w pozycji zamknietej i dopiero po pociagnieciu klamki zewnętrznej albo wewnętrznej odskakuje, natomiast ja podczas gdy ten problem występuje, gdy chce zamknąć ręcznie, on po prostu opada i się nie zatrzaskuje.
ODPOWIEDZ