Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: Roxon40 »

No to chyba bez demontażu drzwi się nie obędzie.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: myszazwc »

Dało by radę przez rurkę tam psiknąć ta zapadka jest u góry tylko te ucho co zamyka musi być chociaż w pierwszej pozycji zamknięte bo inaczej zasłania otwór do tego mechanizmuObrazek
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Juz zakładałem rurki przeróżne, we wszystkie strony psikalem, poprobuje jeszcze i w razie co dam znać. Wyczytałem jeszcze na innym forum, by psiknac tam, gdzie ta plastikowa zaślepka przy srubie od zamka jest, też tam spróbuje.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Mad_Maxs »

Miałem tak w Cordobie, że zamek zamarzał i powiem Ci że w żaden sposób bez demontażu zamka, jego dokładnego wyczyszczenia z wody a następnie nasmarowania się nie obejdzie.. jak dobrze pamiętam, to przymarza ten element który docelowo pracuje nam w zamku (to co sobie można śrubokrętem wcisnąć i masz teoretycznie zamek zamknięty). Mimo, że zamek się zwalnia, to zamarznięte nie odskakuje tak jak powinno.

Polecam skorzystać z czyjegoś garażu, nagrzać go sobie trochę i rozebrać drzwi. Albo pogodzić się ze wsiadaniem przez tył, bo pewnie tylny chodzi bez problemu
Obrazek
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Tylko, że u mnie normalnie drzwi otworze, tylko nie chcą się zatrzasnac. Więc muszę poczekać aż coś w zamku odmarznie przy włączonym nawiewie, ewentualnie kawałek jechać z otwartymi, trzymając je, by się nie otworzyły.

Na razie jak na złość, po psiknięciu przez tą czarną zaślepkę co jest obok śruby, nie ma minusowych temperatur..
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Mad_Maxs »

Tak też miałem :) jak się już cudem otworzyły, to nie dało się ich zamknąć
Obrazek
Awatar użytkownika
osama96
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2017, 23:20
Auto: Seat Toledo 1 CL
Model: 1.6 (8V)
Skąd?: Łomża

[1M] Zamek drzwi

Post autor: osama96 »

Dopiszę się do tematu gdyż sam mam problem z zamkiem w prawych przednich drzwiach, mianowicie centralny zamyka i otwiera wszystkie zamki prócz właśnie tego we wcześniej wymienionych przednich prawych drzwiach oraz klapie bagażnika.

Ręcznie kluczem idzie zamknąć i otworzyć ale centralny za chiny sobie z nimi poradzić nie może. Ktoś posiada wersję CL i czy centralny u was też nie zamyka bagażnika?

Wina bezpieczników czy centralnego? Ew. cały mechanizm zamykania i otwierania w tych drzwiach do wymiany?
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Niestety dokładne spsikanie zamka nic nie dało, przez wszelkie szczeliny, będę musiał rozbierać, bo dalej zamarza. Aale to chyba na wiosne/lato zostawie i zimę się przemęczę.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Na razie jak osuszyłem zamek, co prawda suszarką bez wyjmowania zamka, ale dosyć długo i dokładnie, popsikałem takim preparatem, który mi polecili w ASO:
Obrazek
Popsikałem elementy zatrzaskujące drzwi oraz cięgna klamek przez czarną zaślepkę obok śrub mocujących zamek,
I na razie jest ok, w nocy było -7stopni i otworzyłem drzwi bez problemu. Teraz tylko czekać na odwilż/deszcz i następnie mróz w nocy, ciekawe jak wtedy się zachowa.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Już myślałem, że mnie nic nie zaskoczy, a tu jak centralny mi w mrozy drzwi kierowcy nie otwiera, to jeszcze przeboleje, bo od środka pociągnę klamkę i otwiera, ale teraz nawet ręcznie nie mogę drzwi kierowcy zamknąć bo coś zamarzło, jakieś rady? :/
ODPOWIEDZ