Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Renovatio »

Witam mam mały problem z podnośnikiem szyby przedniej lewej w moim toledo, przeczytałem watek ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, mianowicie gdy rozebrałem drzwi żeby je uszczelnić okazało się że ktoś połamane ślizgi podnośnika poskręcał na drut, spowodowało to wytarcie jednego z kółek mechanizmu i uszkodzenie linki, (szyba co prawda działa ale kosi z jednej się nie domyka) moje pytanie możecie polecić jakiś dobry zamiennik owego mechanizmu, cena oryginalnej części jest zaporowa.
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: marc27 »

Renovatio, polecam używany oryginał. Można trafić w dobrej cenie np. z jakiegoś anglika. Ja kupiłem taki od kolegi z naszego forum.
Marek
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Kitaj »

Renovatio pisze:ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem,


Jak to nie? :P Przecież każdy pisze że kupił na allegro zamiennik więc nie rozumiem? :)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: ghul17 »

z anglika mechanizm pasażera pasuje do kierowcy europejczyka? i odwrotnie? czy trzeba coś przerabiac?
rafal155
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:02
Auto: Seat Leon 1m
Model: 1.6 16V
Skąd?: Szczecin

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: rafal155 »

W wigilię przy otwarciu szyby, została ona w połowie, nie szło w żadną stronę. Okazało się, że linka przerdzewiała i pękła + pęknięty jakiś plastyczek. Jako, że nie miałem za bardzo czasu na samodzielne rozbieranie boczka i naprawę, zleciłem to warsztatowi płacąc 250zł. Mam nadzieję, że jeszcze trochę podziała.
ToledoUser

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: ToledoUser »

A ja mam problem z doborem silniczka do prawych drzwi - przód.
Mianowicie byłem już w kilku sklepach z używanymi częściami, testowałem kilka "używek" i ogólnie silniczek nie działał, po czym przez chwilę działał i znowu nie działał... Zaczyna mnie to irytować bo już przetestowałem chyba ze 4 i cały czas to samo. Lusterko w ogóle nie działało. Czego to jest wina?
Myślałem, że winny jest moduł komfortu, chodzi o to że nie jest kompatybilny z tym silniczkiem który podłączam (że numery się nie zgadzają)
A może to wina jakiś kabli? A może trzeba założyć używany silniczek i jakoś "ominąć" ten moduł komfortu żeby to działało?
A może te 4 silniczki które testowałem to były zwykłe "Buble"?
Szczerze mówiąc w kwestii jakiejkolwiek mechaniki to jestem mega mega zielony :/
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Roxon40 »

Ale testowałeś go na aucie czy na zasilaniu bezpośrednim. Proponuję silniczek, ten który był wcześniej, podpiąć do napięcia np. bezpośrednio pod akumulator lub zasiczacz i sprawdzić czy działa. Jeśli tak to trzeba szukać przyczyny w instalacji.
ToledoUser

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: ToledoUser »

Nie, no ja silniczek testowałem podłączając go do drzwi. I raz działał, raz nie, ale dobra sproboje zrobić tak jak mówisz
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Roxon40 »

Drzwi, jeśli będą miały problem z instalacją, będą mało wiarygodnym testerem, tym bardziej, że aż cztery silniczki nie działały. Jedynie, jeśli chcesz w drzwiach sprawdzać, to musisz załatwić sobie pewniaka, który działa i wtedy sprawdzać na drzwiach.
ODPOWIEDZ