[ALL] ABS

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[ALL] ABS

Post autor: SZUBAR »

Zapala się kolego bo masz słaby akumulator, jak puszczą mrozy nie powinno być już problemu, pomóc może też wymiana akumulatora, przerabiałem to u siebie byłem w serwisie i po wymianie akumulatora jak zalecili ustąpiło.
SZUBAR
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

SERDECZNE DZIĘKI

Post autor: SebaR »

SERDECZNE DZIĘKI. Kamień z serca spadł już myślałem ze 2 dni po kupnie pojadę naprawiać ABS. Jeszcze raz wielkie dzięki za info. Pozdrawiam
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

abs nie dziala-toledo 1l 1995r abf

Post autor: Misiek271 »

Witam

mam toledziaka 1l z silnikiem abf od kąd go kupiłem nie działa abs.
po
1 kiedy przekrcam stacyjke powinna sie zaświecić kontrolka abs sprawdzająca czy działa .
niestety tak sie nie dzieje i podczas hamowania abs sie tez nie włacza.
bezpieczniki sprawdziłem na obu jest plus. do centralki ABS w bagażniku dochodzą 2 plusy w tej wtyczce z duża ilością pinów.i teraz wysnuwam zapytanie jeżeli przekaźnik abs nie działa to vzy kontrolki bedą sie świecić po przekręceniu stacyjki i jaki ma numer przekaźnik i gdzie jest jego miejsce . czy mozna przez vag wyłaczyć abs czy jest to niemozliwe?
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 19:55 przez Misiek271, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[ALL] ABS

Post autor: gurszczak »

proszę o dostosowanie tematu do obowiązującego schematu czas do jutra rana inaczej post do kosza
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Rogal
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 17 cze 2010, 09:07

[ALL] ABS

Post autor: Rogal »

podbijam pytanie?
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[ALL] ABS

Post autor: kamilwsp »

masz wyjeta zarówke w zestawie wskaznikow od abs-u i ot cala sprawa.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
Awatar użytkownika
mucek85
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 31 sty 2010, 20:25

[ALL] ABS

Post autor: mucek85 »

witam niechce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj :
wiec od jakiegos czasu swiecila mi sie kontrolka abs wiec pojechalem do mechanika podpial go do komputera i stwierdzil ze pompa abs do wymiany. I niby nic specjalnego ale niewiem jak dobrac pompe do mojego tolka . jak moge sprawdzic nr swojej pompy ? czy to wogole ma jakies znaczenie ? prosze o pomoc i z :-? gory dziekuje
mucek
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

[ALL] ABS

Post autor: toledziak95 »

Ciekawa sprawa, komputerem obadał, że pompa do wymiany? Bez przesady...
flow

ABS - co, gdzie i jak ?

Post autor: flow »

Panowie i Panie (jak i takie tu są), odkąd spadł śnieg mam dziwne problem z ABS-em. Może ktoś już miał coś takiego, orientuje się co to może być, albo może to normalne. Otóż przy ruszaniu jak koła dostają poślizgu włącza się ABS pompa zaczyna zgrzytać, od czasu do czasu zaświeca się kontrolka od ABS i po chwili, raz krótszej raz dłuższej gaśnie. Czym to może być spowodowane i jak można temu zaradzić? Dodam, że przy hamowaniu ABS normalnie działa.
Jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 12:46 przez flow, łącznie zmieniany 1 raz.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

A calkiem przypadkiem nie posiadasz auta z systemem zapobiegajacym slizganiu sie kol przy ruszaniu typu: EDS, ASR ? ;)
ODPOWIEDZ