Wyjęcie akumulatora z samochodu na dłuższy czas. Co będzie ?

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

Wyjęcie akumulatora z samochodu na dłuższy czas. Co będzie ?

Post autor: sroczkin »

ja ostatnio mialem problem z przepustnica odlaczylem akumulator na 15 godz bledy sie wykasowaly ale rozkodowalo sie radio zresetowal sie komp i myslalem ze to wysztko ale jakie bylo moje zdziwienie jak zaczal mi spalac gazu 22l/100 i jak przyszly mrozy to szalal na na gazie dopuki sie nie rozgrzal powód dziwnie wykasowaly sie tez niektore dane z kompa instalacji gazu
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

Wyjęcie akumulatora z samochodu na dłuższy czas. Co będzie ?

Post autor: mlody158 »

Ja nieraz odłączałem aku najdłużej na dobę i kasowało się tylko radyjko to oczywiste, kilometry i zegarek, centralny na pilota działa i żadnych czarów przecież to jest zapisywane w pamięci stałej kompa.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Wyjęcie akumulatora z samochodu na dłuższy czas. Co będzie ?

Post autor: Szymek08 »

U mnie było tak samo.
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

Wyjęcie akumulatora z samochodu na dłuższy czas. Co będzie ?

Post autor: SebaR »

Aku odpięty co się ma stać to się stanie, ale kurka prostownik źle podłączyłem, (tak to jest jak się ładuje po ciemku) Chwile zabuczało i wywaliło bezpiecznik w prostowniku wiec mam nadzieje że aku nie uszkodziłem. Zobaczę jak się naładuje czy coś poszło.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Wyjęcie akumulatora z samochodu na dłuższy czas. Co będzie ?

Post autor: Kitaj »

SebaR pisze:Aku odpięty co się ma stać to się stanie, ale kurka prostownik źle podłączyłem, (tak to jest jak się ładuje po ciemku) Chwile zabuczało i wywaliło bezpiecznik w prostowniku wiec mam nadzieje że aku nie uszkodziłem. Zobaczę jak się naładuje czy coś poszło.


I tak masz szczęscie... Słyszałem o gosciu co ładował do zera rozładowany akumulator z malucha i tez mu sie popierniczylo i załozył klemy odwrotnie i co najlepsze naładował odwrotnie... Ponoć kapnął sie dopiero jak podłączył aku do auta :mrgreen: Ciekawe czy takie aku sie juz do czegos nadaje ? :-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Wyjęcie akumulatora z samochodu na dłuższy czas. Co będzie ?

Post autor: szymekgd »

Kitaj pisze:
SebaR pisze:Aku odpięty co się ma stać to się stanie, ale kurka prostownik źle podłączyłem, (tak to jest jak się ładuje po ciemku) Chwile zabuczało i wywaliło bezpiecznik w prostowniku wiec mam nadzieje że aku nie uszkodziłem. Zobaczę jak się naładuje czy coś poszło.


I tak masz szczęscie... Słyszałem o gosciu co ładował do zera rozładowany akumulator z malucha i tez mu sie popierniczylo i załozył klemy odwrotnie i co najlepsze naładował odwrotnie... Ponoć kapnął sie dopiero jak podłączył aku do auta :mrgreen: Ciekawe czy takie aku sie juz do czegos nadaje ? :-)


Dobre, ale malo realne ;)
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Wyjęcie akumulatora z samochodu na dłuższy czas. Co będzie ?

Post autor: spec »

Znajomy tak podpiął to trzeba było ścianę w garażu poprawić. Inny chciał odpalić samochód i podpiął odwrotnie kable to do dziś nie działa połowa elektryki w golfie 4.
ODPOWIEDZ