[1M] Pedał hamulca

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Pedał hamulca

Post autor: kornat »

Obrazek
zaznaczone żółtymi strzałkami
hmmm, musiałbyś oblukać wokół pedała może o coś tam zahacza
lukasz1983
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2010, 16:59

[1M] Pedał hamulca

Post autor: lukasz1983 »

Witam, ja mam inny problem a mianowicie dziś podczas powrotu do domu przy hamowaniu pedał hamulca wpadł do dołu a Tolek słabo hamował. Pierwszt raz coś takiego się stało. Co to może być?
Dodam, że do tego czasu hamulce były świetne, pedał stał wysoko. Wycieków nie zauważyłem a żadna kontrolka na wyswietlaczu się nie pali.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Pedał hamulca

Post autor: peter174 »

byc moze masz zapowietrzony ukł hamulcowy :roll:
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
lukasz1983
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2010, 16:59

[1M] Pedał hamulca

Post autor: lukasz1983 »

No zgadzam się z kolegą, że układ może być zapowietrzony tylko jako laik chciałbym się dowiedzieć jak to mogło się stać w ciągu jednej chwili??
Dziś byłem sprawidzić jeszcze raz, nie mam żadnych wycieków a pedał przy naciskaniu syczy czyli się odpowietrza a następnie stoi już wysoko.
Jak to się mogło stać, że nagle się zapowietrzył? nie ma jakiegoś zaworu czy czegoś w tym stylu co mi się urwało itp ???
kulas.kulik
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2015, 07:01

Re: Pedał hamulca

Post autor: kulas.kulik »

dominik pisze:Witam. Jadąc dzisiaj przez miasto na światłach wcisnąłem pedał hamulca do dna i coś brzdękło ( odgłos podobny do pstrykania zakrętką od soku :P ) i zaczoąłem tak wciskać i puszczać. Przy delikatnym hamowaniu tego niema tylko przy głębszym wciśnięciu.Jest też to odczuwalne na stopie ale delikatnie. Hamulce działają prawidłowo. Jest możliwość że się jakaś śrubka poluźniła lub jakaś blaszka?


Ja też to zauważyłem - taki "klik" w pewnej wysokości wciskanego pedału, czuć też taki minimalny uskok / przeskok pedału. Zastanawiam się czy to normalne, czy jednak coś się stało. Poza tym hamulce, tak jak koledze, działają normalnie.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Pedał hamulca

Post autor: szymekgd »

Nie wiem jak wygląda czujnik stopu w 1M, ale w 1L taki dźwięk sugeruje, że przeskoczył w nim trzpień (ma reg.długość) i "zniknęły" światła stopu. Trzeba go wyciągnąć, ustawić i włożyć.
Michal
kulas.kulik
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2015, 07:01

[1M] Pedał hamulca

Post autor: kulas.kulik »

Ale światło STOP świeci po naciśnięciu pedału cały czas (przed "kliknięciem", jak i po). Wydaje mi się, że jak by trzpień wyskoczył, to by przestało świecić.
Jak będzie trochę czasu, to się temu przyjrzę z bliska ;)
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Dziwny pedał hamulca

Post autor: Mat123321 »

Witam mam dziwny problem z hamulcami. Chodzi o to ze na np. 10 razy gdy wciskam hamulec jest ok lecz za 11 razem pedał hamulca wpada do końca (samochod zaczyna hamowac pod samym końcem i nie jest to mocne hamowanie.. nie ma takiego tzw. szarpnięcia). Gdy mi się to stanie, puszczam szybko pedał hamulca i wciskam ponownie wtedy hamulec działa normalnie..

Wyglada na to ze są to objawy zapowietrzonego układu.. Lecz układ został juz odpowietrzany kilka razy (w 2 osoby i od najdalszego koła od zbiornika ) i przez chwile jest dobrze ale potem nadal to samo... Zdarzy sie ze pojawi jakiś pojedynczy bombelek przy odpowietrzaniu no ale chyba nie było by az takich groznych efektow?

Zbiornik od plynu jest zalany prawie do oporu, przy uruchamianiu zapłonu nic nie pika.

ABS jak i EDS działa .

Pomocy.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Dziwny pedał hamulca

Post autor: DzieX »

Bardziej obstawiam problem z serwerm lub pompą hamulcową.
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Dziwny pedał hamulca

Post autor: myszazwc »

Z ABS inaczej się odpowietrza
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
ODPOWIEDZ