Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest?

Post autor: vwir »

Sprawdź poduszki silnika.
KDM1927
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2017, 16:07
Auto: 1L
Model: 1.9 TDI
Skąd?: NISKO

[1L] Po odpaleniu silnika dzwoni pod maską

Post autor: KDM1927 »

Witam
Jestem posiadaczem Seata Toledo 1.9 TDI 90KM ;-) niestety od wczoraj zaczął mi dziwnie chodzić po odpaleniu normalnie coś dzwoni pod maską :565: jest to dźwięk jakby się coś ocierało o siebie jakieś metale i dawały własnie taki dzwoniący dźwięk. Jechałem tak 5 km i cały czas dzwoniło jechałem z prędkością 50km aby dojechać bezpiecznie do domu dzisiaj przy odpaleniu ta sama sytuacja :(
Co to może być samochód był użytkowany jak zwykle no może w ten dzień zatankowałem na stacji gdzie prywatny właściciel nie ma najlepszych opinii, ale czy o mogło być powodem jak 1.9 TDI 90 KM nic nie zajedzie :569:


Proszę o pomoc :)

P.S.
Jestem nowy jak coś źle to odrazu zwracajcie uwagę
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

[1L] Po odpaleniu silnika dzwoni pod maską

Post autor: Bartek26 »

nagraj ten hałas i wrzuc na youtube
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
Siena
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2017, 15:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5 170KM
Skąd?: Nowy Targ

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: Siena »

A ja mam taki dźwięk z silnika zaraz po uruchomieniu po minimum 5 godzinach stania:
https://www.youtube.com/watch?v=LdJpSTgjC8g

często jeszcze w trakcie jazdy na zimnym silniku taki świst się mi załącza, na dobrze rozgrzanym silniku nigdy.
Auto w takich momentach jest słabsze.

Nie znam nikogo kto ma taki silnik i nie wiem co w tym momencie się uruchamia?
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[1m ASV] Buczenie silnika przy obciążeniu.

Post autor: piotreus-1988 »

Dobry forumowicze. Dawno nie pisałem bo wszystko było w porządku do czasu. Ostatnio zauważyłem, że przy dodawaniu gazazu tylko podczas jazdy w okolicach 2000 Rmp pojawia się głośniejsza praca silnika w postaci buczenia odczuwalne są również pod tyłkiem delikatne wibracje. Na wolnych obrotach przy przegazowaniu tego słychać. Silnik pracuje bez zmian- równo, obroty nie falują. Byłem u swojeo speca sprawdził cały wydech ale wszystko ok. Wiecie jakto jest to ja jeżdże samochodem i każdą zmianę w pracy zauważe co innwgo mechanik, który nie ma porównania.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze można sprawdzić? Ewentualnie co może być przyczyna?
Po zgaszeniu buczy mi delikatnie zawór od klapy gaszącej (podobno), ale to wg. Mechanika nie ma wpływu na nic.
Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: Sony »

Masz może zaślepiony EGR ? Często gęsto w wężyk idący od N18 do EGR wkłada się jakąś kulkę od łożyska itp, wtedy może pojawiać się właśnie taki nieprzyjemny dla ucha dźwięk.
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

Re: [ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: piotreus-1988 »

Sony pisze:Masz może zaślepiony EGR ? Często gęsto w wężyk idący od N18 do EGR wkłada się jakąś kulkę od łożyska itp, wtedy może pojawiać się właśnie taki nieprzyjemny dla ucha dźwięk.
Niestety EGR nie.

Sorry że tak późno odp ale myślałem, że temat w śmietniku a nie przeniesiony tu. Dlatego sorki za założenie wczoraj nowego.

Natomiast zlokalozowałem buczenie, ale nie wiem czym może być spowodowane a może po prostu tak musi być.
Buczy mi z filra powoetrza po otworzeniu pokrywy a także z EGR-U po odpięciu gumowego węża. Buczenie przypomina powietrze wpadające podczas jazdy przez otwarte z tyłu na oścież okno(takie dudnienje, pewnie wiecie o czym mówię).
Czy ktoś z Was z 1.9 tdi na pompie byłby skory sprawdzić czu u niego tak buczy z rury filtra powietrza?

Uprzedzę odp na pewno to nie stukanie szklanek bo wymieniałem.

Tu link- https://youtu.be/DLScnXts1b4
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: Sony »

piotreus-1988 buczenie po zdjęciu rury idącej do filtra powietrza to normalna sprawa, więc się nie stresuj. Sprawdzałem u siebie.
ODPOWIEDZ