Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
korect
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2008, 23:07

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: korect »

Witam

Tak się złożyło że 2 dni temu zostałem właścicielem Toledo II 1.9tdi 110ps.

Jak to po zakupie bywa na dniach planuję wymienić rozrząd (co prawda wg udokumentowanych zapewnień sprzedającego do wymiany jest jeszcze jakieś 15 tys km, mimo to chcę ten temat mieć za sobą).
W związku z powyższym mam ogromną prośbę - jako doświadczeni w tym temacie podpowiedzcie mi jakie części muszę zakupić (co do joty) oraz jakich producentów powinienem wybrać a jakich omijać szerokim łukiem.

Byłbym wdzięczny również za przypuszczalne ceny poszczególnych podzespołów bądź całkowity wydatek mnie czekający (nie włączając robocizny).

sprawa druga.. próbowałem rozszyfrować VIN ale tu na forum nie znalazłem żadnego tematu ułatwiającego rozwikłanie tego rebusu a wiedza uzyskania w klubie Passata na niewiele się zdaje.. niby jedna rodzina ale vin'em już każdy z osobna się bawi.
KTO POMOŻE??
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 13:16 przez korect, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: gurszczak »

a wiec kolego ja do swojego załozyłem pasek Getsa (chyba tak to sie pisze) jakiś wzmacniany, wymieniłem wszystkie rolki. napinacze firmy SKF no i dodatkowo wymieniłem pompe wody firmy Hepu (chyba tak to się nazywa) i zapłaciłem za cześci cos koło 600zł robocizna jakies u mnie 120zł. Z tego co czytałem o firmach to bardzo wiele osób chwali. Ale wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Tomas »

Siemanko. Ja kupiłem swojego Tolasa w czerwczu tego roku, dokładnie w drugiej połowie czerwca, a jeszcze dokładniej, to 21 czerwca :D Też kolo mówił, że rozrząd był wymieniany jakieś 40tys km temu, ale wiesz jak to jest ze sprzedawcami ;) Odrazu wymieniłem wszystkie płyny, filtry, olej i komplet rozrządu (z pompą wody). Przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Komplet rozrządu do silnika 1,9 TDI AHF (110KM) kosztował mnie około 600zł
Pasek mam Bosha, a rolki SKF (podobno solidna firma)
Pompę wody chyba brałem HEPU
Robocizna za wymianę rozrządu z pompą wody 50-100zł (przynajmniej u mnie w Lidzbarku)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: kristof »

Tomas mam propozycje przepisz tu z faktury dokładnie jakie czesci kupiłes do wymiany rozrzadu i Korect bedzie miał jasnosc co ma zakupic

Pzdr
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Tomas »

No niestety faktur nie mam, bo to mechanik wszystko kupował, a że znajomek, to nie brałem od niego faktur. Przyjąłem, że kumpel kupla nie skroi ;) On ma 30% zniżek w tym sklepie http://sklep.intercars.com.pl/ i tu się zaopatrywał.


Pogmerałem toche po allegro i moim zdaniem w taki rozrząd warto zainwestować:

komplet rozrządu http://moto.allegro.pl/item453766304_sk ... 9_tdi.html
+ pompa wody. Moja kosztowała chyba koło 150PLN
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: sz.p.bartek »

korect zacznij od tego jakie masz oznaczenie silnika?

Jeżeli masz ASV to polece Ci :

RUVILLE

rolki: 55441, 55457, 55433
napinacz: 55491
pompa:65443

i do tego pasek np Gate's

całość można wychwycić nawet za 450zł.

Jak już masz rozrząd na wierzchu to można wymienić szklanki i uszczelniacze na wałku, ale to zależy od ich stanu.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
Dorsik
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2008, 15:15
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Dorsik »

korect pisze:sprawa druga.. próbowałem rozszyfrować vin ale tu na forum nie znalazłem żadnego tematu ułatwiającego rozwikłanie tego rebusu a wiedza uzyskania w klubie passata na niewiele się zdaje.. niby jedna rodzina ale vin'em już każdy z osobna się bawi.


A co konkretnie chcesz wiedzieć?
VSSZZZ - to początek dla każdego Seata

1MZ - model Seata, w tym przypadku Toledo II

kolejne dwie litery/cyfry to rok modelowy samochodu - nie mylić z rokiem produkcji!!

ostatnie 6 cyfr już nie służą do identyfikacji

Jeśli masz jakieś zapytanie odnośnie konkretnego numeru VIN i specyfikacji samochodu to zapraszam na PW
Live to drive, drive to die
www.seat-team.pl
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: SMILE »

graty SKF i Gate's. Nie zapomnij o pompie wody
marphio

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: marphio »

Jako ASOwicz... wymieniłem rozrząd w ASO MARAN.

Cena ze wszelkimi uszczelkami i śrubami - bo to też musiałem wymienić kosztowało mnie to ok 1400 zł. Później napiszę dokładne ceny jak znajdę fakturkę na tą wymianę. Oczywiście dali na wszystko gwarncję... a zniżki też już spore mam tam :) taki + chociaż jest :570:

Pozdr.
korect
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2008, 23:07

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: korect »

wielkie dzięki panowie za pomoc,
nie miałem zbytnio czasu tu zaglądać stąd też mój późny odzew.
dzisiaj tez zapłaciłen pcc (równo w 14 dzień od zakupu, normalnie czasu na wszystko brakuje) tak więc formalności papierkowe zw. z zakupem auta mam za sobą.
dzisiaj tez zakupiłem okazyjnie komplet kół zimowych i tym samym konto wyczyściłem do zera tak więc rozrząd poczekać musi do wypłaty ( jeszcze tydzień ). po analizie waszego doradztwa :mrgreen: wyszło na to że gate's i skf zasiądą w moim silniczku.
przy okazji mechanik sprawdzi czy i co wymagać będzie w najbliższym czasie wymiany.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ