Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Krzyś V5
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:07
Kontakt:

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: Krzyś V5 »

Witam,potrzebuje porady w jaki sposób wymontować alternator w V5 ,zaczynają mi szumeć łożyska i czas je wymienić tylko nie wiem w jaki sposób wydostać alternator,może ktoś już to robił,alternator znajduje sie w miejscu zaznaczonym strzałką.
Załączniki
Silnik.jpeg
Ostatnio zmieniony 09 mar 2011, 19:40 przez Ask Jeeves [Bot], łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: Tomek »

W moim nie było potrzeby wyciągania alternatora, ale chyba trzeba od dołu go wyciągać.
Krzyś V5
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:07
Kontakt:

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: Krzyś V5 »

Ale czy trzeba cos dodatkowo demontowac aby poodkrecac kable i sruby mocujące?
Krzyś V5
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:07
Kontakt:

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: Krzyś V5 »

Czy wymieniał ktos sprzęgło alternatora? jakie sa objawy jego uszkodzenia.
Awatar użytkownika
pavel
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:29

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: pavel »

Jak sie rozsypuje to zaczyna hałasować i możesz mieć przerwy w ładowaniu (co widać na kontrolce). Jest to sprzęgło jednokierunkowe i działa jak każde inne sprzęgło. Jak sie rozsypie to alternator po prostu przesataje ładować ( kólko pasowe się kręci a wirnik stoi w miejscu).
Tutaj znajdziesz w katalogu: http://toc.luk-as.de./
A tutaj z allegro:
http://moto.allegro.pl/item494984873_ko ... _audi.html
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

napinacz paska alternatora

Post autor: jkkono »

czesc czy ktos moze mi pomoc i powiedziec jak reguluje sie napinacz paska alternatora problem dotyczy toledo II 2000 rok 1.8 AGN
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: tony »

po pierwsze proponuję się przywitać tutaj :arrow: viewtopic.php?p=20906#20906
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Re: napinacz paska alternatora

Post autor: maniekmc »

jkkono pisze:czesc czy ktos moze mi pomoc i powiedziec jak reguluje sie napinacz paska alternatora problem dotyczy toledo II 2000 rok 1.8 AGN
Tego się nie reguluję, to jest samo regulator. a jak Ci się zjeb.... i pasek zaczyna być luźny, to wymień regulator.
[center]Obrazek[/center]
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: jkkono »

dzieki za podpowiedz ale wciaz nie mam pewnosci czy to jest uszkodzony samonapinacz , pasek lekko slizga i tylko przy zapalaniu , napiecia ladowania 14.00 , wiec moze powinienen pomyslec o wymianie paska .jesli zeczywiscie nie mam regulecji napinacza .

[ Dodano: 2009-12-30, 22:33 ]
no wiem nie rrguluje sie !!!
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
graffity1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2010, 10:23

Grzeje się przewód od alternatora

Post autor: graffity1 »

Witam!! grzeje mi się w moim tolku przewód czarny od alternatora który znajduje sie w tej małej skrzynce z bezpiecznikami nad akumulatorem. Przewód nagrzewa się do tego stopnia że przepaliło tą blaszke połączoną dwoma śrubkami i stopiło tą skrzynkę plastikową. Założyłem nową blaszkę zaizolowałem przewody naładowałem akumulator (bo również go rozładowało) i dalej jest to samo po pół minuty pracy silnika tak się nagrzewa aż się zaczyna dymić.
Do czego mam zacząc szukanie przyczyny?? czy może to być wina alternatora??

[ Dodano: 2010-10-13, 13:58 ]
bardziej obrazowo mówiąc to chdzi o bezpiecznik FL1 i pezewód od niego wychodzący. Pokazane jest to w tym temacie na zamieszczonym schemacie:
viewtopic.php?t=2354&highlight=zwarcie+przrwodu+alternatora
graffity1
ODPOWIEDZ