Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: myszazwc »

Poniżej na tej stronie http://www.alts.eu/Uszczelniacz ten czarny tak mi się wydaje bo napewno jak corbie z 96r robiłem to szedł ten biały,i miałem z tym kłopot bo rozsypało mi się w rękach
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Wezyr147
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2015, 09:06
Auto: Toledo 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Gdynia

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: Wezyr147 »

Cześć,

Dziś rano zaświeciła się kontrolka akumulatora po odpaleniu auta, zgasła gdy znacznie zwiększyłem obroty. Później go zgasiłem, odpaliłem ponownie i kontrolka nadal świeciła, dojechałem do pracy, sprawdziłem napięcie na akumulatorze i było około 12V, czyli nie ładuje. Alternator wymieniony jakiś roku temu (po całkowitej regeneracji). Czy padł regulator napięcia? Łatwo wymienić w warunkach "polowych"?
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: myszazwc »

No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: Sony »

Niekoniecznie jest to kwestia alternatora, równie dobrze rolka kierunkowa sprzęgiełka alternatora mogła się zapiec.
rafal
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:24
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Wrocław

Jaki alternator - Seat toledo 1.9 TDI AHF 110KM 1999r

Post autor: rafal »

Witajcie.
Mam nietypowe pytanie. Jaki był montowany oryginalnie alternator do modelu: Seat toledo 1.9 TDI AHF 110KM 1999r
Wszedłem na stronę: https://www.centercar.pl/vin/grouptreed ... MZXB023814 i tam jest podanych kilkanaście modeli alternatora.

Pytam ponieważ auto po ojcu. Wiem, że kilkanaście razy miał problemy z alternatorem. Teraz ja też mam problem. Chce upewnić się czy mam dobry zamontowany.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: DzieX »

To było zależne od wyposażenia. Trzeba by rozkodować VIN.
najek

[1M] Alternator

Post autor: najek »

Witam. Mam problem z ładowaniem, podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka od ładowania i gasła na moment po wjechaniu w dziurę, później już cały czas świeciła. Po dojechaniu na miejsce na następny dzień odpalam auto i kontrolka nie świeci po odpaleniu, dopiero jak włączyłem nawiew, radio i światła to zaświeciła się i znów brak ładowania. Ktoś wie co może być przyczyną? Jakieś 3 miesiące temu wymieniałem ten alternator bo w poprzednim padły diody.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Alternator

Post autor: DzieX »

Ładowanie masz za niskie. Włączysz więcej odbiorników i napięcie spada. Alternator wymieniałeś na nowy/regenerowany?
najek

[1M] Alternator

Post autor: najek »

Wymieniłem na regenerowany. Jak sprawdzam komputerem to ładowanie zanim zapali sie kontrolka wynosi 14.1.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: DzieX »

Miernikiem sprawdź.
ODPOWIEDZ