Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Hamulec ręczny

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: vwir »

Dokładnie tak jak piszesz - wyjście słuchawek dla pasażerów z tyłu. Powinieneś mieć dwa wyjścia mini-jack w tylnej części tunelu środkowego.
pelash
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 06 cze 2010, 09:05

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: pelash »

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc podpinam się pod ten. W moim Toledo od zimy nie do końca oddaje ręczny. Myślałem, że to wina starych linek, jednak byłem u mechanika i powiedział, że wszystko chodzić dobrze tylko muszę sobie gdzieś kupić sprężynki do zacisków bo to tego wina. Jednak nie do końca wiem o jakie sprężynki chodzi. Czy to jest to??
http://www.arwit.pl/TDzamow.aspx?a=11.8 ... kod=&tab=1
GreX0
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:09

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: GreX0 »

pelash pisze:Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc podpinam się pod ten. W moim Toledo od zimy nie do końca oddaje ręczny. Myślałem, że to wina starych linek, jednak byłem u mechanika i powiedział, że wszystko chodzić dobrze tylko muszę sobie gdzieś kupić sprężynki do zacisków bo to tego wina. Jednak nie do końca wiem o jakie sprężynki chodzi. Czy to jest to??
http://www.arwit.pl/TDzamow.aspx?a=11.8 ... kod=&tab=1


To jest zabezpieczenie przedniego zacisku ATE FN3 z tyłu są Lucas-y .
Powered by Diesel
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: Sony »

GreX0, zastosuj się proszę do regulaminu forum.
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: carol »

Szanowni koledzy korzystając z tematu, bo nie chce zakładać kolejnego o tej samej tematyce mam pytanie.

Potrzebuję wymienić całą dźwignię hamulca ręcznego, co muszę wiedziec? jak się do tego zabrać, czego nie robić? i czy w ogóle jestem w stanie to zrobić, jestem laikiem w dziedzinie mechaniki. w starej dzwigni urwał mi się ten chromowany przycisk i w żaden sposób nie da się go przykleić.
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: ilek8822 »

Tunel środkowy musisz zdjąć. Potem już z górki. Mimo wszystko zsunąłbym plastik osłaniający ręczny i pokobminował z tym przyciskiem :)
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: carol »

wiesz co, tam jest w cholere roboty z tym przyciskiem bo on sie ułamał w połowie, tam zaraz przy tym melatowym szkielecie dźwigni, tak że ledwo da się go używać, a dorwałem używkę w całości w bardzo ładnym stanie za raptem 25zł.


czyli jak sciągnę tunel to co dalej? odkręcam go, i linki? rozchodzi się o to czy linki mi gdzieś tam nie pouciekają? może to głupie pytanie ale bede to robił pierwszy raz w zyciu
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: ilek8822 »

Jak ściągniesz tunel to zobaczysz. Pare śrubek, odczepić linki i po sprawie. Dawno, dawno temu to rozbierałem to już nie pamietam dokładnie . Najbardziej męczyłem się z podłokietnikiem bo blokował tunel. Jak go nie masz to powinno obejść się bez problemów.
Bundy
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:58

Hamulec ręczny

Post autor: Bundy »

Witam.
Ostatnio zrobiłem kilkunastometrową jazdę na zaciągniętym ręcznym. Wyczytałem, że Tolek powinien to sygnalizować. Kontrolka przy zaciągniętym czerwonym świeci się, ale sygnału dźwiękowego nie mam. Możecie mnie nakierować, co powinienem sprawdzić?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 19:23 przez Bundy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: Sony »

Bundy, może zrób test licznika w VAGu ? Sprawdź czy działają dźwięki ostrzegawcze, bo w końcu to one powinny Cię o zaciągniętym ręcznym powiadomić :P
ODPOWIEDZ