Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Sony »

Danielek., inna sprawa, że ja nawet bym nie chciał Dębicy za 700zł nowej. Ja mam Goodyear Ultragrip 7+ i sobie chwalę. No ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: damian1231795 »

Sony ale ty dałeś pewnie ok. 500 zł za 2szt a on za 4 a to jest jednak różnica.[/b]
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Sony »

damian1231795, ja nie zamierzam oszczędzać na bezpieczeństwie. Opony, które mają 5 lat tracą sporą część swoich właściwości, a więc gorzej trzymają się drogi, mają dłuższą drogę hamowania itepe itede...
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: damian1231795 »

Sony wiem i dlatego zamierzam kupić właśnie te UG7+ na zimę.To mówisz że dobrze się spisują? ile je masz?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Sony »

damian1231795, 2 sezony na nich przejeździłem i sprawują się wyśmienicie :) Jak na parkingu miejsca nie było to wpakowałem się w zaspę i wyjechałem bez większych problemów, nie raz już wyciągałem inne auta, bo się zakopały w śniegu. Bardzo dobre ogumienie i szczerze mogę polecić ;)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Sony pisze:damian1231795, ja nie zamierzam oszczędzać na bezpieczeństwie. Opony, które mają 5 lat tracą sporą część swoich właściwości, a więc gorzej trzymają się drogi, mają dłuższą drogę hamowania itepe itede...



Wiem ze poleca na mnie gorzkie slowa krytyki ale,
dla mnie to strata pieniedzy kupowac nowa opone za 300-400 zl skoro mam 4 szt za 500zl i tak samo bede na nich jezdzil jak i ty na tych nowkach,poza tym nigdy nie spotkalem sie z bezposrednia konfrontacja ani porownaniem opony 5 letniej z nowa dlaczego producenci nie podaja roznicy drogi hamowania,nie ma filmikow demonstracyjnych jaka jest roznica w prowadzeniu auta na 5 letnich oponach,ani chociaz porownania w postaci wykresow?
Znaczy to ze roznica jest tak nie wielka ze nie ma sie czym chwalic?? Czy po prostu argumenty slowne sa tak silne??
Jedynie co to puste gadania ze mieszanka twardnieje,guma traci swoje wlasciwisci itp.
W polsce wiekszosc aut jezdzi na oponach uzywanych ok 10 letnich i nikt sie nie przejmuje rocznikiem i tym ze producent twierdzi ze taka guma stracila swoje wlasciwosci,dzieki takiemu gadaniu pewnie sie wzbogacaja bo ktos sie naslucha i poleci wymieniac opony.
Jezdzilem na 10letnich Debicach Frigo (Fiatem Seicento) trzymaly sie rewelacyjnie drogi i nie nazekalem.
Ale kazdy ma swoje pogladay i doswiadczenia.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: vwir »

W zeszłym roku wywaliłem zimowe micheliny, które miały jeszcze pół bieżnika ale były z 1999 roku (dostałem je z autem). Efekt na nich był taki, że na nowych letnich oponach miałem lepszą przyczepność, niż na tych zimówkach. Po prostu dramat. Nie byłem w stanie wyjechać nawet na niewielkie ośnieżone wzniesienia.
Może gdybym mieszkał w innych rejonach kraju, gdzie rzadziej zdarza się jeździć po ośnieżonych/oblodzonych drogach to nie zwracałbym na to uwagi. Ale na podkarpaciu potrafi zasypać drogi ;)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Pol bierznika to ok 4mm a przy tej wysokosci nalezy juz wymienic bez wzgledu na rocznik opony
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Sony »

Danielek., za sztukę daję max 250zł :) Skoro Twoim zdaniem guma nie traci swoich właściwości to może zacznij stosować prezerwatywy, których data przydatności się skończyła :D :D :D

Uciekam właśnie z pracy, więc nie mam czasu na dłuższą wypowiedź w kwestii opon, które mają ponad 5 lat :)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Sony pisze:Danielek., za sztukę daję max 250zł :) Skoro Twoim zdaniem guma nie traci swoich właściwości to może zacznij stosować prezerwatywy, których data przydatności się skończyła :D :D :D

Uciekam właśnie z pracy, więc nie mam czasu na dłuższą wypowiedź w kwestii opon, które mają ponad 5 lat :)


Zamiast pisac o prezerwatach to czytaj uwaznie wypowiedzi (mozesz podzielic sie swoimi doswiadczeniami z przeterminowanymi prezerwatywami ha ha),i pokaz mi w ktorym miejscu jest napisane ze twierdze ze guma nie traci swoich wlasciwosci?
Tak poza tym to kazdy ma swoj wybor :-D pzdr
ODPOWIEDZ