Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
lechac
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Post autor: lechac »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a tak serio to niweim
Łysy999
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2009, 22:33

Jak poradzić sobie z parującymi światłami z przodu?!

Post autor: Łysy999 »

Mam seata toledo 99' i od pewnego czasu (czyli około 2 tygodni) paruje mi przednia lewa lampa! Dochodzi do tego że czasami kierunku prawie nie widać,te światła które są w samochodzie są plastikowe bo z takimi kupiłem.Co nie którzy mówili mi że plastikowe światła mogą parować,ale paruje mi tylko jeden klosz! Czy ktoś może miał już taki przypadek i jak sobie z tym poradził?! Prosze o podpowiedzi jak sobie z tym poradzić! Z góry dziękuje!!!
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Post autor: Sony »

Łysy999 po primo zapraszam TU -> viewtopic.php?t=12&postdays=0&postorder=asc&start=540
Po secundo zapraszam TU -> viewtopic.php?t=979

Mam podobnie z kloszem po stronie kierowcy...
lukasz Jurek
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:48
Kontakt:

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Post autor: lukasz Jurek »

Najpierw się witamy!
luki
Łysy999
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2009, 22:33

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Post autor: Łysy999 »

Łysy999 po primo zapraszam TU http://www.toledoclubpols...r=asc&start=540
Po secundo zapraszam TU viewtopic.php?t=979


zajżałem na te stronki i tak na dobra sprawe jest tam mowa na ten temat tyle tylko czy plastikowe klosze + silikon to jest wyjście które pomoże żeby nie parowało?! Nie ma innego sposobu?! :?:
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Post autor: CYRULIK »

jest wymiana na nowe, skoro paruja to znaczy ze dostaje sie jakoś wilgoć, wiec albo uszczelniasz stare, albo kupujesz nowe ;-)
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Post autor: Sony »

Jeżeli uszczelnisz dobrze silikonem to nie powinno parować, ponieważ nie będzie miała woda dostępu... Ja się w to pobawię, ale jak przyjdzie odpowiednia pogoda, bo u mnie tak strasznie nie jest. Jak dzisiaj jechałem to elegancko w nocy widać drogę :)
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Post autor: dany_2 »

słuchaj jeśli paruje szkło to znakiem tego że musisz mieć jakąś szczelinkę i dostaje się nią woda a pod wpływem ciepła z żarówki zamienia się w parę. Przeleć łączenie szkła z resztą klosza (plastikiem) i powinno być po sprawie a to że masz plastikowe lampy nic nie znaczy, w Ibizie miałem plastiki i nie parowało, rodzice w Renault mają plastiki i nie paruje :-D tak jak powiedziałem musisz mieć przeciek ;-)
Łysy999
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2009, 22:33

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Post autor: Łysy999 »

czyli czeka mnie wymontowanie klosza :-/ I niby są nowe klosze,przynajmniej tak mnie zapewniali w serwisie (bo kupiłem go w salonie seata) ,i co się okazuje że jak sam nie wstawisz to nie masz pewności :-x !
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

Jak bezpiecznie zdemontować klosze z przednich lamp ?

Post autor: dany_2 »

i tu kolego masz rację, nie obejdzie się bez ściągania klosza. Powodzenia w sylikonowaniu :mrgreen:
ODPOWIEDZ