Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Szaryyy
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2010, 22:44

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szaryyy »

No no, wiatrak! Sorry za nieścisłość.
Tzn. wczoraj zrobiłem 400km bez dłuższej przerwy i nawet po przejechaniu 300km, jak wjechałem do miasta i jechałem wolniej niż 60 to wskazówka skoczyła na odpowiedni poziom, a jak tylko rozpędzam się do prędkości większej niż 60 to wskazówka opada na sam dół.. Wyczytałem gdzieś w necie, że to może być po prostu czujnik temp.
Jeśli silnik byłby niedogrzany, to spalanie byłoby większe? Dobrze myślę? A w trasie auto nie przekroczyło mi 6,5l/100.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Spalanie teoretycznie powinno wzrosnac, ale czy zauwazalnie to nie wiem. Ogrzewanie dziala dobrze, czy jest chlodniejszy nadmuch? Jak dla mnie to pomysl nad nowym termostatem, dla pewnosci obserwuj na zimnym i rozgrzanym silniku temp. weza za termostatem dochodzacym do chlodnicy.
Szaryyy
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2010, 22:44

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szaryyy »

Z ogrzewaniem nie ma najmniejszego problemu. Grzeje i chłodzi bez zarzutu. Ok, będę obserwował wąż.
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: gimmesomo »

Odgrzewam temat. Czeka mnie wymiana czujnika G62/G2 czyli tego montowanego w bloku silnika. Mam w zwiazku z tym pytanie: macie jakis sprawdzony sklep internetowy lub sprzedawce na allegro ktory ma oryginalny czujnik w niskiej cenie w swojej ofercie ? Za wszelkie wskazowki z gory wielkie dzieki.

[ Dodano: 2010-11-18, 10:05 ]
Wymienilem czujnik profilaktycznie, jednak teraz wychodzi kolejny problem.. gdy odpalam auto i ruszam wskazówka na zegarach od temp. nawet nie drgnie.. gdy stane po minucie zaczyna rosnac i na postoju rosnie do 90.. rusze.. podczas jazdy spada spowrotem na dol :/ Termostat ?
Jersey
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2010, 14:42

Temperatura załączania wentylatora chłodnicy

Post autor: Jersey »

witam,
mam pytanie w podobnym temacie. Przy jakiej temperaturze załączają sie wam wentylatory?
Bo u mnie w czasie jazdy jest rowne 90 st. W lato specjalnie go zagrzewalem na postoju, ale temperatura ani drgnela..oczywiscie po czasie wentylatory sie zalaczyly ale wskazowka nie przekroczyla 90st.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: koti »

Jersey pisze:wskazowka nie przekroczyla 90st.

A rzeczywista temperatura może wynosić nawet 110 stopni.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Czytalem, ze czujnik ma nieliniowa charakterystyke i temp. 90st.C na zegarach jest pokazywana dla szerszego przedzialu temp., np.: 80-100st.C
Awatar użytkownika
kruk1406
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2009, 13:16

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kruk1406 »

koti pisze:
Jersey pisze:wskazowka nie przekroczyla 90st.

A rzeczywista temperatura może wynosić nawet 110 stopni.



Wszystko jest w porządku , jeżeli wskazówka temp. nie rośnie powyżej 90 stopni to jest dobrze i jak się załączają wentylatory jak go rozgrzejesz , wszystkie samochody tej grupy mają tak samo
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: siwy_a1 »

Potwierdzam :) Jak temperatura wypionuje, to ani drgnie ;-)
siwy_a1
Jersey
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2010, 14:42

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Jersey »

Dzieki za info bo chcialem juz czujnik wymieniac
ODPOWIEDZ