[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Petlik
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 29 sie 2009, 11:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdańsk

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: Petlik »

Witam. Zastanawia mnie na jakich stacjach najlepiej tankowac LPG. Zalezy mi, aby przeklamanie bylo jak najmniejsze, a jakosc gazu najwyzsza. Do tej pory tankowalem na Orlenie, ale przestalem, bo u mnie jest najdrozszy, na Bliskiej, ale po tym jak do butli 34l(27,2l to 80%, ktore powinno byc max wartoscia paliwa tankowanego). wlali mi jakims cudem 34.5l. Teraz tankuje na LUKOIL, stacja stosunkowo tania, a jakosc paliwa moim zdaniem dobra. Fakt, ze rowniez wlewaja ok 33l, ale nigdzie jeszcze nie wlali mi mniej niz 30l do pustej butli...
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 15:10 przez Petlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: sroczkin »

ja od jakiegos czasu tankuje na LUKOIL i jak narazie nie narzekam omijam stacje LOTOS a dokladnie stacje pod ich patronatem jak ostatnio zatankowalem na takiej stacji to autko po przekroczeniu 4200 obrotow odcinalo gaz i przechodzilo na benzyne poprostu nie szlo szybciej niz 140km/h jechac na gazie taki do bani byl :evil:
Petlik
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 29 sie 2009, 11:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdańsk

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: Petlik »

A jaki u CIebie wyglada ilosc tankowanego? Leja tyle ile powinno byc? Czy licznik zaklamuje i pokazuje z 3-4l wiecej?
Awatar użytkownika
Jimmy
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 26 lut 2009, 21:33
Kontakt:

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: Jimmy »

Ja tankuję na BP lub Shellu. Jeżdżę na gazie trzeci rok i wypróbowałem gaz ze "wszystkich" stacji w Łodzi i tylko BP i Shell zyskały moje uznanie. Reszta to straszny syf. Najszerszym łukiem omijam małe stacyjki zwłaszcza D&D i SAGA z większych Petrochemie i jej pochodne.
Co do licznika, to nigdy na żadnej stacji nie zatankowano mi więcej niż 42,28l(zbiornik 50l), ale rzadko wyjeżdżam gaz do końca. Zazwyczaj tankuję gdy zostaje mi ok 5l gazu.
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: szparagb »

Mi przy bańce 34l wchodzi 29-30l gazu, więc chyba w normie. Tankuje najczęściej na BP - mają chyba najtaniej z tych stacji, które uważam za dobre (jeszcze SHELL i STATOIL).
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: sroczkin »

JA MAM ZBIORNIK 53L I KILKA RAZY UDALO MI SIE WYJEZDZIC TAK GAZ AZ ODLACZYLO INSTALACJE TO WTEDY WESZLO MI GAZU TAK 40,5-41L NAJCZESCIEJ STARAM SIE TANKOWAC TUZ PRZED KONCEM GAZU I ROZNIE TO MI WYCHODZI ALE OSTATNIO JESZCZE NIE ODLACZYLO MI INSTALACJI I NA LUKOILU ZATANKOWALEM PRAWIE 42L GAZU PIERWSZY RAZ MI SIE TAK ZDARZYłO
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: tony »

sroczkin, wyłącz Capslock jak piszesz :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Petlik
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 29 sie 2009, 11:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdańsk

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: Petlik »

Kurcze czyli u mnie stosunkowo za duzo tego gazu wchodzi do 34l butli :/ Sprobuje nastepnym razem na BP zatankowac. Pomimo, ze nie po drodze mam, to zobacze ile u nich wyjdzie. Zawsze staram sie wyjezdzic cala butle przed tankowaniem, czyli do stacji podjezdzam juz na benzin.
Awatar użytkownika
kalafek
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 18 lut 2009, 22:04
Kontakt:

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: kalafek »

Ja poprzednie auto tankowałem na wiekszosci Shellu... w butle 42 litry wchodzilo mi max 36 i to praktycznie za kazdym razem... Co do Lukoila od czasu afery z paliwami na jednej ze stacji w Poznaniu na ktorej zdarzylo mi sie kilka razy zatankowac omija te stacje duzym łukiem...
Seat Toledo 1M 1.6 16V BCB Signo :)
Ratownik Drogowy PZM :)
Awatar użytkownika
lolek632
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 kwie 2009, 08:44

[ALL] Na jakich stacjach warto tankować gaz ?

Post autor: lolek632 »

ja tankuje zawsze na orlenie lub BP bo mam po drodze, kiedyś do omegi zatankowałem na jakies stacji pod płotem to jezdzilem 80km/h i to wszystko... :roll:
ODPOWIEDZ