[1M] Sonda lambda

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

Sonda lambda

Post autor: jkkono »

Witam wszystkich szanownych forumowiczow , mam pytanie czy nieszczelny uklad wydechowy ma wplyw na prace sondy lambda , pytam dlatego poniewaz na postoju wyczuwam ostatnio spaliny . Wiem ze jest zima ale cos ten moj seacik duzo ostatnio pali ... dobrze ponad 10 che .
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 09:17 przez jkkono, łącznie zmieniany 2 razy.
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Sonda lambda

Post autor: SZUBAR »

Jeżeli nieszczelność jest przed sondą to ma wpływ bo sonda odczytuje błędne dane ze spalin a tym samym zwiększa dawkę paliwa.Sondy mierzą resztkową zawartość tlenu w spalinach i wysyłają sygnały do modułu sterowania pracą silnika, który dobiera precyzyjnie odpowiedni skład mieszanki paliwowo-powietrznej.
SZUBAR
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Sonda lambda

Post autor: jkkono »

Dzieki szubar za precycyjne wyjasnienie , nie pozostaje mi nic tylko znalesc gdzie to puszcza !!!!
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Sonda lambda

Post autor: SZUBAR »

Na początek sprawdź łącznik elastyczny, jest za kolektorem wydechowym i najczęściej to on puszcza. W silniku 1,8 20V wygląda tak:
[img][img]http://img30.imageshack.us/img30/9473/64812134.jpg[/img][/img]
SZUBAR
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Sonda lambda

Post autor: jkkono »

aaaa.. znowu jakies grzebanie , dwa tygodnie temu wyciagalem skrzynie sypnelo sie sprzeglo ( nie chce mi sie znowu brac kluczy do reki ), ale jak mus to mus dzieki szubar jak powalcze to dam znac jak poszlo !!!! milego wieczoru .

[ Dodano: 2010-02-02, 20:36 ]
a i jeszcze jedno pytanie czy ten lacznik to trzeba wymienic w calosci czy tam przychodzi uszczelka ?
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Sonda lambda

Post autor: SZUBAR »

jkkono pisze:czy ten lacznik to trzeba wymienic w calosci

Tak to jest łącznik nie rozbieralny, uszczelkę dostaniesz w komplecie między łącznik a kolektor. Problem w tym że drugą stronę trzeba wspawać czyli musisz szukać zakładu zajmującego się tym bądź sprytnego blacharza.
Tak wygląda nowy komplet:
[img]URL=http://img121.imageshack.us/i/875193760.jpg/][img]http://img121.imageshack.us/img121/8164/875193760.jpg[/img][/URL][/img]
SZUBAR
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Sonda lambda

Post autor: jkkono »

Szubar przedewszystkim dziekuje za super fotki ,wiesz moze jak to sie nazywa po angielsku ???? A czy nie wystarczy wymienic samej uszczelki , przerabiales ten temat osobiscie ???
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Sonda lambda

Post autor: SZUBAR »

Po polsku nazywa się to złącze elastyczne, więc musisz sobie przetłumaczyć, co do wymiany samej uszczelki to nic nie da bo dziury robią się w złączach a uszczelki są nie naruszone przerabiałem to już w dwóch samochodach. Musisz sprawdzić czy rzeczywiście tam masz nie szczelność, to jest najbardziej prawdo podobne miejsce ale zawsze lepiej sprawdzić organoleptycznie.
SZUBAR
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Sonda lambda

Post autor: jonson22 »

wjedz na kanał i sprawdz wydech czy gdzieś sie nie przepalił mamy miże wiec może lód cos uszkodził itp a co do spalania to mam ten sam silnik 1.8 20V AGN i 10L to pali mi tak ciągle po mieście w dużych korkach to i 12 a przy full bagażu i 4 osobach to w warszawie 14L tylko miasto natomiast trasa to cos pow 7, względem spalania może jeszcze świece sprawdz ja swoje wymieniłem mimo że ponoć były w git stanie lecz po wymianie troche mi spalanie spadło ale to maks 0.5L w mieście.
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Sonda lambda

Post autor: jkkono »

Tak bebe musieal zanurkowac pod autko , ale mam pytanie z innej beczki 3 tyg temu wyciagalem skrzynie zdemontowalem i zamontowalem zpowrotem przeplywomierz czy teraz musze gojakos ponownie adoptowac moze tu tkwi problem , a na skrzyni byl jakas wtyczka przy montazu wypilelismy je i wpielismy pozniej moze to ona robi jakis problem ?
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
ODPOWIEDZ