[1M] Szarpanie podczas jazdy

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: koti »

ducati00 pisze:zasyfionym filtrem paliwa

A kiedy był wymieniony?
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
ducati00
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2010, 14:27

1l

Post autor: ducati00 »

od kiedy ja go mam to nie wymieniałem go.

Wymieniłem filtr powietrza i filtr oleju oczywiście plus olej
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: siwy_a1 »

ducati00 jeśli nadal nurtuje Cię ten EGR, to myślę, że możesz go wykluczyć. Jak mi padł dwa razy, to zauważyłem lekki spadek mocy i zaczął gasnąć... aż za którymś razem już nie odpalił :-P Szarpania żadnego nie było ;-)
siwy_a1
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Gizmo »

wczoraj rozmawiałem z kolegą z STC i on miał podobne objawy, okazało się że winny był któryś z przkeaźników, pod kierownicą, popękane luty dały o sobie znać..... a też się naszukał, moze to tu
Awatar użytkownika
ducati00
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2010, 14:27

1l

Post autor: ducati00 »

Gizmo w sumie nigdy by mi do głowy nie przyszło ze może to wina przekaźnika, jutro posprawdzam:) dzięki

Na początku myślałem ze to może wina świec lub kabli, ale przed wczoraj wymieniłem kable WN siwce kopułkę i palec rozdzielacza i dalej to samo
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Gizmo »

ducati00 pisze:w sumie nigdy by mi do głowy nie przyszło ze może to wina przekaźnika

ani jemu ani jego mechanikom też nie.... pół auta wymienione i nie jeździło, sprawa wyszła przypadiem gdy podczas nerwów przy.....lił z kolana w półkę, cyknęło i auto pojechało ;)

może to nie to, ale sprawdzić lepiej przed zakupem drogich części.
blazo88

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: blazo88 »

Witam wszystkich klubowiczów.
Niedawno zakupiłem Seata Toledo I silnik 2,0 8V wersja GT. Wracając do domu przez prawie 500 km silniczek pracował bardzo ładnie nic nie szarpał nic nie stukało. na drugi dzień zrobiłem trochę kilometrów po mieście nadal wszystko było ok. Następnego dnia jednak przestało być już tak super. Na początku kiedy jeszcze silnik był zimny jeździł normalnie ale po jakimś czasie kiedy silnik się rozgrzał zaczął nagle dziwnie szarpać. Robi mi się teraz to już codziennie. Nie ważne na którym biegu jestem nagle samochód zaczyna szarpać, zaczyna nierówno pracować strzelać z tłumika. Ruszając z pod świateł czasami nie reaguje na pedał gazu, jakby dławił się paliwem a później cały czas czuć nie spalone paliwo. Jeszcze jednym objawem jest to że wydaje mi się że pali zdecydowanie za dużo. Jest to moje chyba 4 Toledo lecz jednak nigdy mnie takie coś nie spotkało. Jednak gdy jadę i samochód szarpie, wyłączam silnik i włączam na nowo samochód przez może max. 5 minut jedzie normalnie później zaczyna znowu szarpać. jest to troszkę denerwująca mnie awaria szczególnie że dosyć często używam samochodu.
Prosił bym o szybką odpowiedz albo telefon do mnie nr. 604397280 ( wystarczy dać dzwonka a ja oddzwonię).
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 12:37 przez blazo88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: CYRULIK »

podłacz go pod vaga skoro reset stacyjka pomaga jedyne sensowne wyjscie
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
blazo88

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: blazo88 »

dobra dzięki za odpowiedz a teraz tak to mam pytanie czy pojechać do zakładu żeby mi powiedzieli czy może kupić coś takiego
http://moto.allegro.pl/interfejs-vag-kk ... 76310.html

[ Dodano: 2010-12-17, 22:41 ]
No to temat można chyba zamknąć. dzisiaj nastąpiło odrodzenie mojego tolasa i tak się ciesze. :-D :-D :-D

chyba założę mu za niedługo temat bo tak mi się podoba jego wygląd 8-)
Daniel.20.wroc
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:55

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Daniel.20.wroc »

jesli moglbym sie wtracic to jaka byla przyczyna takiego zachowania?? bo mam podobny problem:/
Na Stare Lata Kupie Fiata:D:D:D
ODPOWIEDZ