Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Sony »

Błąd TPSu, czyli czujnik położenia przepustnicy zapewne do wymiany.
Mira
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2017, 05:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Kutno

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Mira »

Czyli jeżeli silnik się nie zdąży rozgrzać to ten czujnik wtedy działa? Byłam się właśnie przejechać po mieście w korkach i nic..zupełnie żądnych szarpnięć,błędów, tempomat działa, pedał gazu reaguje normalnie. Jeździłam około pół godziny..fakt jest niższa temperatura minimalnie niż wczoraj ale nie mógł się nie rozgrzać w tym czasie. Chłopak potraktował jedną uszczelkę w układzie dolotowym silikonem..wyglądała trochę podejrzanie..albo to zbieg okoliczności albo to ona była przyczyną. Chyba dopóki się nie ociepli znów to nie będziemy mieli pewności czy to ta uszczelka. A nie ukrywam, że zżera mnie ciekawość co wprowadza tyle zamieszania, a innym razem działa idealnie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Sony »

Czujnik TPS działa cały czas. Zresztą u Ciebie z pewnością nie będzie czujnika w postaci potencjometru, nie wiem jak to tam w 1.8 wygląda.

Możesz podać dokładny nr błędu, który Ci komputer pokazał ? Szarpanie to usterka o dość szerokim spektrum możliwych przyczyn. Może była nieszczelność w dolocie i łapało lewe powietrze, ale to w takiej sytuacji szarpanie występowałoby raczej na zimnym silniku również.
Mira
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2017, 05:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Kutno

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Mira »

Obrazek
Coś takiego..i ciągle te same błędy..kasowane na bieżąco po kilku metrach (wciąż na rozgrzanym) ciągle się pojawiały i cały czas to samo czyli szarpie, brak reakcji na gaz, tempomat nie działa.
Dzisiaj jak mówiłam jeździłam po mieście, wieczorem do pracy i nic się nie działo..zero szaepania błędów tempomat działał. W tym momencie skoro nie ma żądnych błędów nie wiem jak można sprawdzić czy to rzeczywiście np przepustnica. Skoro wszystko ładnie śmiga..czekam dla potwierdzenia na większą temperaturę i wtedy będzie pewność, że była to wina tej uszczelki. Szczerze mówiąc chciałabym żeby to była tylko ona :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Sony »

Masz wersję DEMO programu, więc pytanie za 100 punktów czy to tylko te błędy będą... Przepustnica po czyszczeniu była adaptowana poprzez VAG ?
Jak dla mnie do sprawdzenia jest czujnik położenia przepustnicy (G69), ew. do wyczyszczenia. Może to być też problem na przewodach idących do niego.
Mira
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2017, 05:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Kutno

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Mira »

Była przeprowadzana adaptacja. Te błędy a adaptacja była robiona kilka dni wcześniej VAGiem i było to samo..i te same błędy co V VCDS lite sami sprawdziliśmy..
Teraz ciągle jest jeżdżony, nie ma żadnych problemów, błędów, nie szarpie itd..czyli mamy juz winowajce :) dziękuję za wszystkie porady :)
Istquai
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2018, 09:12
Auto: 1M
Model: 1.8
Skąd?: Warszawa

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Istquai »

Cześć. Mam problem z telepaniem autem, z tym że przy wolnym ruszaniu ze sprzęgła. Przy wrzucaniu dwójki, trójki itd już nic nie czuć, tak samo przy ruszaniu z większych obrotów. Sprzęgło łapie z samego dołu, poduszki silnika były wymieniane przez poprzedniego właściciela w 2016 r. Jakieś pomysły?
ODPOWIEDZ