Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: vwir »

Dlatego pisałem - niech zobaczy na żywo i oceni sam. Oglądałem S60 ze skórą w środku i jej trwałość wyglądała bardzo słabo. Może to akurat kwestia egzemplarzy które widziałem, ale to byłby spory zbieg okoliczności, że wszystkie po przebiegu (przynajmniej teoretycznie) w okolicach 100tys mają popękaną i ponaciąganą skórę. Tak samo kierownica. Podobnie wyglądały boczki drzwi.

Pierwszy lepszy przykład: http://otomoto.pl/oferta/volvo-s60-f-va ... yg0kb.html
O ile tutaj akurat skóra na siedzeniu wygląda nad wyraz dobrze, o tyle zobacz sobie jak wygląda kierownica. W toledo 1M (które nie jest marką premium) skórzana kierownica tak wygląda po przebiegu rzędu 200tys, a nie 80tys. Mam porównanie z innymi markami premium (BMW czy choćby DS) i tam takich rzeczy przy tak niskim przebiegu nie widzę. Jeśli już zdecydowali się wskoczyć w wyższą kategorię cenową, to niech też oferują adekwatną jakość materiałów. A tymczasem w tamtych latach miała to być marka premium forda, tymczasem jakością od mondeo jakoś specjalnie nie odstają.
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: HQ-Automotive »

Porównując s60 do Mondeo faktycznie jakością nie różnią się za bardzo jeżeli chodzi o wnętrze, to fakt a przynajmniej moje odczucie. Mondeo ma więcej przestrzeni z tyłu, na plus także bagażnik,a el to już offtop. Tak czy inaczej ciekawe na jaki model i czy w ogóle zdecydował się autor tematu.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
zick
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2019, 19:49
Auto: Seat Toledo
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Warszawa

Re: Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: zick »

Za 30 tys można zakupić całkiem przyzwoity sprzęt, nawet średniej klasy.
Rynek samochodów osobowych w Polsce, nie należy do najłatwiejszych, dlatego jak już inwestować, to najlepiej z jakiegoś sprawdzonego źródła, na gwarancji. Często jest tak, że salony samochodowe posiadają rozbudowaną ofertę aut używanych, samochodów na gwarancji.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: DzieX »

Sprawdzaj datę napisania tematu. Odpisałeś po dwóch latach.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: Sony »

DzieX nie czepiaj się - dla potomnych jak znalazł :mrgreen:
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: DzieX »

Dla jakich potomnych jak niedługo orzemy to forum ;)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: Sony »

Oj tam oj tam migacz nagłośnił akcję na FB, więc może forum przetrwa :P
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: DzieX »

Zobaczymy. Dużego odzewu nie było. Bardziej niż pojedynczy post pomogłaby promocja forum na grupie oraz dodanie chociażby zapisu w regulaminie. Zamiast tego:
1. Jest to grupa SEATA
Coś w stylu
1. Jest to oficjalna grupa toledoclubpolska.pl
Tak jak zrobiłem to "u konkurencji".
eblejk
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2020, 13:39
Auto: Seat Toledo
Model: 1.4 16V BBY
Skąd?: Warszawa

Re: Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: eblejk »

Myślę, że większość samochodów poruszających się po polskich drogach, zawiera się w przedziale do około 30 tys zł. Inne kryteria jakie muszą być spełnione, to przebieg tak najlepiej do około 200 tys km, oraz aby rocznikowo nie było to zbyt stare auto.
Szukaj na OLX-ach, komisach samochodowych lub w ASO, bo one też przecież prowadzą sprzedaż używanych aut, dają gwarancję itd. Mają więc stosunkowo dużą wydajność.
Np Volvo. Aktualne oferty aut używanych możesz sprawdzić np tutaj: https://nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/
ODPOWIEDZ