dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: SZUBAR »

dominik pisze:komputer zgasił auto

Niestety nie ma tak dobrze. Komputer nie ma takiej funkcji. Silnik się zatrzymał z braku smarowania. Co do uszkodzeń to czas i dalsza eksploatacja pokaże.
SZUBAR
robsonw1
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:16

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: robsonw1 »

Wydaje mi sie ze kolega Dominik ma racje i auto samo gasnie... bo przeciez olej nie wycieknie calkowicie po przejechaniu 500m, a dodam jeszcze, ze auto sie zgasilo i na zgaszonym przejechalem kawaleczek do przodu. Za nim byla linia oleju, ktory wyciekl. Jak auto juz zaparkowalem, to tez zrobila sie plama oleju, czyli dalej wyciekal, nie byl calkowicie suchy silnik. A druga sprawa, olej nie sciekl by w minute i cos tam do smarowania pozostalo...
Fak fakte, po zgaszseniu sie auta i zatrzymaniu go, olej nadal troche wyciekal, bo zrobila sie plama
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: Tomek »

smok na samej podłodze miski nie leży i zawsze będzie coś kapać. pewnie tak będzie że przejedziesz kilkadziesiąt km i coś się odezwie.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: dominik »

robsonw1, i jak kondycja silnika? jakieś duże straty?
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: Tomas »

Ja kiedyś miałem podobną sytuację w poprzednim autku (audi B4 TDI) i tez olej mi spierdzielił przez przegrane starcie miski olejowej z kamolem. No i jak już poziom oleju zrobił się dla silnika niebezpieczny, to 3 razy dał sygnał piknięciami i sam się zgasił (jakieś zabezpieczenie przed zatarciem silnika). Po wymianie miski i wlaniu świeżego oleju, silnik normalnie odpalił i nic się w nim nie stało, więc może Toledziaki mają podobne zabezpieczenia.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
robsonw1
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:16

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: robsonw1 »

tak, teraz moge smialo potwierdzic, ze jednak co toledo to toledo :) silnik sam sie zgasil bo juz praktycznie nie mial oleju. po wymianie miski i zalaniu swiezego oleju smiga jak nowy, przejechalem juz ponad 1000km i wszystko ladnie chodzi, tak więc na szczęscie nic sie nie stalo.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: dominik »

SZUBAR, czyli dobrze wyczytałem :)) dobrze, że wszystko się dobrze skończyło :) powodzenia
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: jonson22 »

ja tez mialem taka przygode z urwana miska kosztowalo mnie to 850zł wszystko jak olej wyciekł to dziwne kontrolka sie nie paliła ostrzegawcza, ale nic si enie zatarło i wszystko jest git zrobiłem po tym incydencie juz prawie 10tys i jest gitarra:)
arius

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: arius »

jaką kupowałeś miskę, bo u mnie mam uszkodzoną śrubę do spuszczania oleju (gwint) i tak się zastanawiam czy przy przeglądzie zdejmą miskę i nagwintują czy kupić od razu zamiennik ???

:-|
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

dziura w misie olejowej :( i inne pytania...

Post autor: jonson22 »

ja za miske dalem 250 zł osobiscie jej nie kupowałem, wiem ze w aso koszt to 650 zł
ODPOWIEDZ