Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Luźne gadki o wszystkim
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: seeker84 »

Ktoś ubezpieczał sie w AXA?
Za 2 miesiące będe musiał wykupic ubezpieczenie i zastanawiam się nad tą firmą.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: lolek »

Mialem ubezpieczenie w axie. Nie polecam. Uzerania sie z nimi jak w urzedzie rodem z PRLu.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: tony »

koti, Zerknij do Generalli - ja za komplet zapłaciłem 1100 (OC+AC+NNW). Wartość auta 12900 :roll: Mam pełne zniżki.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: seeker84 »

Generalli...nie ma z nimi problemu?
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: ProFFessor »

Ja kilka dni temu ubezpieczylem samochod <wrocilem do> Liberty Direct.
Za ( OC-AC+NNW ) do zaplaty mm 1500 zl przy 30 % znizkach.

Samochod wycenili na 13 800

Zastanawiam sie tylko czy jak sie cos wydarzy i skasuje samochod calkowicie to czy wyplaca mi calosc?
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: ODI »

Liberty? Właśnie toczę z nimi walkę o naprawę samochodu z OC ich klienta. Banda oszustów i tyle. (tak wiem, pewnie każdy ubezpieczyciel tak robi ale ich podejście jest co najmniej nieprofesjonalne)
Co do generalli ojciec ubezpiecza tam swoje kolejne auto i nie miał nigdy problemu chociaż nie miał też większych przygód.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2013, 14:49 przez ODI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: timig »

a ja wam zaproponuję sprawdzenie PZU, kiedyś ubezpieczałem u nich poprzedni samochód z braku czasu na szukanie innych ofert i szczęka mi opadła jak przyszło do płacenia. Kolejnego roku i klika następnych lat w PTU zapłaciłem połowę tego co u nich lecz w tym roku ubezpieczając nowo nabytego Tolka okazali się najtańsi (szok!!!). Potwierdziło się to również przy ubezpieczaniu w lipcu drugiego samochodu, OC+ NNW o prawie połowę tańsze niż przy kontynuacji w AVIVA (60 % zniżki).
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: ODI »

Co do PZU to ojciec ubezpieczał w nim wszystkie auta odkąd pamiętam, to były czasy bez internetu, przyjeżdżała Pani Agent, wypisywała umowy, polisy, zabierała kasę i tak co roku. Aż pewnego dnia do drzwi zapukała policja. Okazało się że od kilku lat Pani Agent wypisywała polisy zabierała kaskę ale kasa nie trafiała do PZU, umowy nie zostały przekazane do PZU i wiele osób w tym mój Tato przez kilka lat jeździli de facto bez ubezpieczenia. Oczywiście nie twierdzę, że całe PZU je złe przez jedną panią agent, ale uważać trzeba.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: lolek »

Dla wszystkich ktorzy maja problem z wyplata z OC sprawcy polecam poczytac o czyms co sie nazywa "przedsadowe wezwanie do zaplaty". Nie ma co sie opyerdalac z firmami. Jak tylko jest problem to cala korespondencje kierowac dw do RPU.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: marek_igor »

PROAMA -największe gówno jakie spotkałem

Otóż jak wiecie w wakacje nabyłem Golfa cabrio. Posiada polisę OC w Proama.
Po zakupie poszedłem do agenta żeby przepisał polisę na mnie (aneks), ale powiedział, że do nich trzeba wysłać skan umowy i sami przysyłają. Więc zeskanował i wysłał.
Mija miesiąc cisza. Dzwonię do Proama okazuje się, że nie widać całej daty zakupu, dlatego mam wysłać jeszcze raz skan umowy i numer tel.
Wysłałem ponownie skan umowy i w treści maila wpisałem numer tel.
Minął miesiąc albo dwa, nie ma ani kontaktu ani polisy.

Dzwonię dziś, okazuje się, że nie dzwonili bo nie mają do mnie numeru (wystarczyło przeczytać maila, w którym go podałem).
Poinformowali mnie, że aby sporządzić aneks muszą przeliczyć od nowa składkę na moje dane.
Wyszło im, że muszę dopłacić 325zł!
-mam max zniżki
-ten sam kod pocztowy co poprzedni właściciel
-żadnych szkód z OC kiedykolwiek

Zapytałem więc skąd taka różnica, skoro prawie wszystko się pokrywa - stwierdzili że zapłacona jest tylko rata na pół roku (od maja do listopada 2013).
Mówię OK, jest dopłata za 2 ratę ale 325 za pół roku?! za toledo mam 370 na cały rok w innej firmie...
Najciekawsze jest to, że ta obecna polisa z poprzednim właścicielem była sporządzona w maju, na cały rok na kwotę 390zł (a odemnie chcą za ratę 325).

Mówię więc, że rezygnuję z polisy na rzecz innej firmy i nic nie płacę ani nie chcę żadnego aneksu.
Na co laska na infolini stwierdza,że w takim razie będę musiał zapłacić za okres od nabycia auta do dnia wypowiedzenia!!! Czyli od wakacji do jutra...
Z jakiej q**a pytam się racji !!! Skoro polisę kupił poprzedni właściciel w maju 2013 i zapłacił za pół roku, to skasowali już bułę za okres maj-listopad...
To po jakiego $%%^^#@@ ja mam płacić im drugi raz ??!!
ODPOWIEDZ