[5P] Problem z licznikiem, radiem i oświetleniem wnętrza

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
pszem
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2012, 14:51
Auto: Toledo 5P
Model: 1.6 MPI
Skąd?: Katowice

[5P] Problem z licznikiem, radiem i oświetleniem wnętrza

Post autor: pszem »

Witam, proszę o pomoc w diagnozie mój tolek nie otwiera się z pilota nie działa oświetlenie wnętrza oraz radio.
Zaczęło się od zczytywania błędów VCDSem w trakcie tej operacji zahaczyłem kolanem o wtyk interfejsu i zdechło radio ;/ wyłączyłem zapłon odpiąłem interfejs podpiąłem ponownie i przeczytałem wszystkie błędy które też bez problemu wykasowałem, teraz rodzi się pytanie co padło. Zasugerowano mi odpięcie akku na chwil parę, po tym zabiegu do usterek dołączył licznik wskazujący 7rA zamiast przebiegu ;/ https://www.dropbox.com/sc/7qj9no2dnzbo1cm/WEWIfT1_9j zacząłem od bezpieczników ale coś mi nie pasuje względem instrukcji a tym co mam w skrzynce bezpiecznikowej dodam ze robiąc czytanie błędów po szynie can radio włącza się w tryb diagnostyczny
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[5P] Problem z licznikiem, radiem i oświetleniem wnętrza

Post autor: Bartosz_n »

pszem, sprawdź jeszcze raz bezpieczniki , być może ominąłeś uszkodzony .
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[5P] Problem z licznikiem, radiem i oświetleniem wnętrza

Post autor: tomektak »

...a przypadkiem nie został przypadkowo aktywowany tryb transportu? Po objawach coś tak mi się wydaje...
Było
Obrazek
Jest
Obrazek
pszem
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2012, 14:51
Auto: Toledo 5P
Model: 1.6 MPI
Skąd?: Katowice

[5P] Problem z licznikiem, radiem i oświetleniem wnętrza

Post autor: pszem »

tomektak pisze:...a przypadkiem nie został przypadkowo aktywowany tryb transportu? Po objawach coś tak mi się wydaje...

możesz napisać czym jest ten tryb? Jak do niego wyjść i najlepiej jak z niego wyjść?
czy chodzi o to?

http://www.vag-tech.com/95001.html
Włącz\Wyłącz TM ( Transport Mode ) służy do włączania / wyłączania trybu transportowego. Sterownik sieci elektrycznej CAN posiada możliwość przełączenia w tryb transportowy podczas którego nie działa radio, oświetlenie wnętrza, klakson itp. Dodatkowo zmienia się wskazanie na wyświetlaczu przebiegu.


Z ciekawostek dziś po odstaniu auta cały dzień pod firmą w drodze do domu licznik pokazał normalny przebieg, po sprawdzeniu pozostałych rzeczy okazuje się że wszystko wróciło do normy.

nie mniej jednak dziękuję bardzo za zainteresowanie i szybkie odpowiedzi.
ODPOWIEDZ