Problem z rozrusznikiem

Tematy ogólno-techniczne
Stopek
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 17 maja 2013, 07:26

Problem z rozrusznikiem

Post autor: Stopek »

Obrazek

Tak jak widzisz bendiks wchodzi w tuleję i zakładany jest taki ogranicznik na wcisk który jest ciężko wyjąć... ja jak miałem walnięty bendiks to go obciąłem kontówką.

Ps. szczerze.... oddaj ten rozrusznik do zakładu, który regeneruje rozruszniki i alternatory, zrobią Ci to raz i dobrze a tak będziesz się z tym bujał jak ja jakiś czas temu.
pzdr
WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :))
Obrazek
http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=8233
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

Problem z rozrusznikiem

Post autor: mlody »

Mam nadzieję że za mały odkop nie dostanę kopa :-)

A wiec dopinam gdyż nie chce tworzyć nowego a dotyczy tematu....

Mianowicie, po przekreceniu kluczyka w stacyjce rozrusznik robi takie glosne "cyk" i nastaje grobowa cisza :evil: , a przepraszam swierszczyk gdzies tam gra i wk.rwia bo fałszuje.
Na poczatku myslalem ze to taki kabelek co od stacyjki idzie lecz to nie on :-/ . Potem ze moze wtyczka sie uwalila lecz tez nie :cry: sprawdzilem bedpieczniki i tez dobre, a kontrolki na liczniku świecą te co zawsze :lol: chociaż doszła jedna nowa taka czerwona z wykrzyknikem ale to chyba nie od tego... :-P
Ktoś pomoże?
Był: Seat Toledo 1M 1,9 Tdi AGR
Jest: Opel Astra H 1,9 CDTI Z19DTH
lukasz86
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 26 lis 2010, 16:25
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AGR
Skąd?: Skarżysko-Kamienna

Problem z rozrusznikiem

Post autor: lukasz86 »

mlody, kolego ja miałem 3 dni temu ten sam problem - słychać było tylko cyk i tyle, rozrusznik nie kręcił a kontrolki nawet nie przygasały.
Powodem był przepalony kabel od szczotkotrzymacza (element nr2 z powyższego rysunku) do elektromagnesu (nr5) zauważyłem to dopiero po wyjęciu rozrusznika, ale powinno go być widać też od góry.
Wcześniej objawiało się to cięższym odpalaniem silnika lub całkowitym rozładowaniem akumulatora podczas odpalania.
Luk@sz
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Problem z rozrusznikiem

Post autor: vwir »

Mógł też się wypalić styk w elektromagnesie - element 5 na powyższym schemacie. To jest łatwe do sprawdzenia - jeśli po podaniu plusa na śrubkę numer 9 na schemacie rozrusznik zadziała, to elektromagnes do wymiany. Musi to być plus bezpośrednio z akumulatora, grubym kablem.
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

Rozrusznik do ALH

Post autor: Dawid1992P »

Witam mam pytanie czy rozrusznik (R974) ? taki model podaje sprzedawca, będzie pasował do Silnika ALH?
ODPOWIEDZ