Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Brak mocy, silnik dławi się przy przyśpieszaniu

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Janusz20V
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2010, 12:18

[1M] Brak mocy, silnik dławi się przy przyśpieszaniu

Post autor: Janusz20V »

Witam i pozdrawiam wszystkich.
Od niedawna wstąpiłem do grona posiadaczy Seata Toledo 1M 1,8 20V APG z LPG uważałem je za niezawodne samochody a tu niespodzianka:
A teraz do rzeczy.
Objawy:
1) Podczas przyspieszania w zakresie 2000 – 3500 obr/min silnik się dławi nie przyspiesza płynnie ( na luzie wchodzi na obroty elegancko)(PB)(LPG)
2) Na jałowym obroty falują 760 – 800 obr/min i trzęsie silnikiem (przd awarią miał 800-850)

Z takimi objawami chodzi chwile i następnie wskakuje błąd 16514

Objawy po wystąpieniu błędu 16514:
1) Przyspieszanie w miarę płynniejsza ale nadal odczuwalny jest brak mocy(PB) na LPG nadal się dławi.
2) Na jałowym obroty nadal 760 – 800 obr/min choć silnik już się nie trzęsie

Trochę się bawiłem Polskim VAGiem i co zauważyłem:

1) W bloku pomiarowym nr 1 w 3 okienku ( nie wiem jakiego parametru dotyczy) od góry (pod temperaturą) wyskakują następujące wartości:
- przed błędem 16514 skaczą 94-102 na jałowym ( po dodaniu gazu rosną do 128 po ujęciu spadają)
- po wystąpieniu błędu 16514 wartość pozostaje stała 128 ( dodanie gazu nic się nie zmienia)
2) W bloku pomiarowym 33 w 4 okienku:
- przed błędem podczas dodawania i ujmowania gazu zmieniają się KOREKTA LAMBDA WŁĄCZONA ; KOREKTA LAMBDA WYŁĄCZONA
- po wystąpieniu błędu tylko stale KOREKTA LAMBDA WYŁĄCZONA

Sprawdzano:
1) Sondy Lambda mechanik twierdzi że są ok, podgrzewanie ich też ok. ( tak na marginesie w którym bloku danych można je sprawdzić??)
2) Przepływomierz nowy BOSCH
3) Świece ok.
4) Przepustnica czysta ADP w porządku.
Proszę o jakieś rady.
Nie daje mi spokoju ta pierwsza Lambda ale gość mówił że ok. spalanie też ok. i kiedyś już mi wyskakiwał 16514 ale auto chodziło bez zarzutu.
Czy macie jakiegoś sprawdzonego diagnostyka zajmującego się autami VAGroup w okolicach łodzi??
Dzięki za pomoc i proszę o nie odsyłanie do innych postów bo każdy problem jest inny, przeczytałem wszystkie na forum i nie znalazłem rozwiązania.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 15:00 przez Janusz20V, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Brak mocy, silnik dławi się przy przyśpieszaniu

Post autor: tony »

Janusz20V, jak by się kolega jeszcze przywitał w odpowiednim dziale ...
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Janusz20V
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2010, 12:18

[1M] Brak mocy, silnik dławi się przy przyśpieszaniu

Post autor: Janusz20V »

Sorki
Już po przywitaniu.

[ Dodano: 2010-02-16, 10:22 ]
Sprawdziłem przebiegi sondy Lambda na Polskim VAGu.
Na biegu jałowym oscylują pomiędzy 0,04 - 1,8 (1,9) V to jest sonda przed katem czy nie powinno być oscylacji od około zera do 5V ??

Jak możecie to proszę o sprawdzenie jak jest w waszych furkach.
Dzięki z góry.

A tak na marginesie:
Wyeliminowałem jedną przypadłość mojego TOLKA przy odpaleniu musiał trochę (jakieś 3s) pokręcić żeby odpalić.
Rozwiązanie:
Czyszczenie przepustnicy.
Tolek pali na dotyk. ;)
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[1M] Brak mocy, silnik dławi się przy przyśpieszaniu

Post autor: gimmesomo »

Jak tam problem "mułowatości" 1.8 20v rozwiazany ? Mam ten sam motor i mam wrazenie ze jest troche przymulony, na taki silnik i wage autka wydaje mi sie ze powinien lepiej ciagnac do przodu. Błędów brak :/
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Brak mocy, silnik dławi się przy przyśpieszaniu

Post autor: tony »

Problem mułowatości 1,8 20V to brak turbiny :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
jankes
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2014, 21:48

Zadławianie i szarpnięcia na LPG Toledo 1.6 16v 1m

Post autor: jankes »

Od nowego roku moje auto coś męczy.... zaczeło się w największe mrozy gdy po przejechaniu ok 4,5 km auto na gazie zaczynało szarpać i wyskawiwal check... jak nabral temperatury to przestawalo...ale potem i na benzynie az wkoncu nie dalo sie jechac(zawsze po nocy, bo na rozgrzanym bylo ok) wymieniłem:
-świece na Denzo
-przewody NGK
-cewke NGK
-listwe wtrysków gazowych
-sondę lambda
-uszczelki pod kolektorem (kolektor i katalizator w stanie bardzo dobrym)
-oczywiscie olej i filtry(choc ten powietrza mnie niepokoi...mechanik ktory wymienial mial problem z jego wlozeniem)
na wszystko poszlo juz 1,5 koła...
auto nie dostaje checka ale jak jade na lpg to potrafi przy niskich obrotach sie przydlawic, np. gdy redukuje na nizszy bieg i nagle dodaje gazu, albo zadlawienie jak stoi na luzie... na lpg wystepuje dosc to czesto. na benzynie prawie wcale, 1-2 na cała jazde... gdzie jeszcze szukac?
moze ktos mial podobnie i pomoze zdiagnozowac bo mechanikom juz nie wierze...
Pozdrawiam.
Made Up Of Memories
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

Zadławianie i szarpnięcia na LPG Toledo 1.6 16v 1m

Post autor: szymlis »

To że przy mrozach i na zimnym silniku się dławił na LPG to raczej normalne. Nie wiem jaką masz instalacje ale ja jak przełączę na gaz na zimnym i do tego jak jest mróz to się zawsze dławi. Teraz tak masz i na ciepłym dobrze rozumiem?
jankes
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2014, 21:48

Zadławianie i szarpnięcia na LPG Toledo 1.6 16v 1m

Post autor: jankes »

tak, problem pozostał. instalacja 3 letnia stag 4 bodajze, sekwencja. wtedy lepszej nie bylo w polsce
wczesniej niezaleznie czy byl mroz czy upal, nigdy zadnych problemow nie bylo
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016, 09:38 przez jankes, łącznie zmieniany 1 raz.
Made Up Of Memories
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [1M] Brak mocy, silnik dławi się przy przyśpieszaniu

Post autor: haszczu »

Miałem taki problem z którym borykałem się prawie 3 lata z przerwami. Zimne auto na LPG przy wyższych obrotach i zmiana biegu strzelało w wydech i dławiło. Wymiana listwy lpg, świece i kable, cewka, filtry (w tym od gazu) i widać poprawę ale minimalną. Az pewnego dnia pękł mi reduktor i woda uciekła z układu. Wymieniłem reduktor na nowy, na nowo zaprogramowali mi go gaziorze i problem z głowy. Auto nie szarpie, nie strzela w wydech a na 30L gazu robie teraz 350km a nie 290 jak sprzed wymiany reduktora

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Re: [1M] Brak mocy, silnik dławi się przy przyśpieszaniu

Post autor: Danielek. »

.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, 20:57 przez Danielek., łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ