Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] Piszczenie podczas maksymalnego skrętu

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[ALL] Piszczenie podczas maksymalnego skrętu

Post autor: irocket »

Coś pomiędzy 20-30zł za litr, tylko popatrz, czy masz zielony, czy czerwony. Jak jest brudny, to odlej trochę, nabierz do strzykawki itp, żeby się odstał, to będzie widać kolor
Obrazek
Awatar użytkownika
davio1995
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2014, 21:58

[ALL] Piszczenie podczas maksymalnego skrętu

Post autor: davio1995 »

A nie wiesz ile możę kosztować robta uszczelki pod głowicą?:) od jakiegoś czasu pojawił się również jakiś wyciek, nie wiem czy oleju czy płynu chłodniczego, ale wszystko wskazuje że chłodniczy, ponieważ dolewałem go już 2 razy w krótkim odstępie czasowym, a poziom oleju trzyma się ciagle w jednym miejscu...
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[ALL] Piszczenie podczas maksymalnego skrętu

Post autor: szymlis »

Ja myślałem że mam wyciek z uszczelki głowicy a okazało się że tylko krućce od wody poszly. Wymiana uszczelki to droga sprawa. Sprawdź dokladnie czy nie masz gdzieś pękniętego węża albo dziurki w chłodnicy.
Awatar użytkownika
davio1995
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2014, 21:58

[ALL] Piszczenie podczas maksymalnego skrętu

Post autor: davio1995 »

Dużych plam co prawda nie ma po długim postoju, ale należałoby się wziąć za to. Jest to jakiś czarny płyn
norbuss
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2014, 10:44
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Karczew

Piszczenie podczas maksymalnego skrętu

Post autor: norbuss »

Witam

Całkiem niedawno miałem małą kolizję. Musiałem regenerować maglownicę, wymieniać wszystkie łączniki, stabilizatory i gumy w zawieszeniu z przodu. Od czasu naprawy cos popiskuje jak skręcam kierownicą. Jak stoje w miejscu i kręcę to zero pisków. Objawia się to tylko jak jade. Raczej nie ma reguły odnośnie kierunku skrętu. Uprzedzajac admina, dodam ze nie chodzi o maksymalne skrety.
Jakieś pomysły?
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

[ALL] Piszczenie podczas maksymalnego skrętu

Post autor: HQ-Automotive »

Skoro nie jest to pisk czy trzask podczas skrętu maksymalnego kołami w miejscu to raczej odpadają końcówki drążków kierowniczych, wymieniłeś też wiele części zawieszenia, a co z wahaczami? także masz nowe? Sprawdź koniecznie przegub czy on przypadkiem nie wydaje takich dźwięków.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
ODPOWIEDZ