Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Tom_s

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Tom_s »

Mam pytanie - czeka mnie demontaż i czyszczenie turbiny w toledo ASV 2001 rok. Jak ją zdemontować coby poszło najszybciej/najłatwiej. Odkręcać samą turbinę czy razem z kolektorem? W golfie 3 odkręcałem samą turbinę i było ciężko ale się udało (kiepski dostęp do śrub). Ostatnio gdzieś czytałem że można łatwiej odkręcić z całym kolektorem - wtedy niby jest łatwiejsza robota. Ktoś przerabiał temat? Jakieś rady mile widziane :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 maja 2010, 09:22 przez Tom_s, łącznie zmieniany 1 raz.
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: mlody »

podejrze ze razem z kolektorem bedziesz musial.....
Był: Seat Toledo 1M 1,9 Tdi AGR
Jest: Opel Astra H 1,9 CDTI Z19DTH
Bodek

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Bodek »

po wyczyszczeniu nie zapomnij zalać olejem żeby się nie zatarła
na pw masz maly opisik :D
Tom_s

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Tom_s »

Dzięki, temat czyszczenia znam bo już robiłem w golfie. Zastanawia mnie właśnie sama opcja demontażu. Wiem już że faktycznie jest całość turbo z kolektorem i tak trzeba rozebrać. Dostęp mam od góry po zdemontowaniu kolektora ssącego. Tylko dowiedziałem się że jeśli nie wyjdzie mi turbo z kolektorem od góry to trzeba będzie demontować półośkę i wyciągać to dołem. Czy ktoś mógłby potwierdzić? Jak jest z dostępem w toledo 2?

Pozdrawiam
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: sz.p.bartek »

Może być ciasno, jak chcesz z góry wyciągać to na pewno musisz odkręcić kolektor ssący. Zaopatrz się w WD 40 bo śruby od kolektora wylotowego często się zapiekają i trzeba uważac żeby nie ukręcić bo problem gotowy. Ale nastaw się że raczej trzeba będzie dołem wyciągać :-/
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: tony »

Tom_s, zawitaj do tego topicu :arrow: viewtopic.php?p=16924#16924
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
radek
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2009, 09:20

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: radek »

witam. Masz dwie opcje albo górą albo dołem. Ja wybrał bym górą bo lepsze dojście do śrub ale trzeba wyjąć kolektor ssący. Jak będziesz chciał dołem wyciągać musisz odkręcić dolną poduszkę od skrzyni biegów i naciągnąć silnik ku przodowi lub wyjąć prawą półoś napędową . W obu przypadkach turbo trzeba wymontować wraz z kolektorem. :-/
1M 4x4 arl+ 195 PS 390 NM
1P BWA+ 248 PS 380 NM
Tom_s

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Tom_s »

Jako że już po "robocie" i problem notlaufów znikł - miejsca od góry jest sporo. Po wykręceniu k.ssącego wyjąłem turbinkę z kolektorem. Robota łatwa choć czasochłonna - no i ten problem z zapieczonymi śrubami. Do rozpołowienia turbiny niezbędny był duży młot i pukanie w muszlę od gorącej strony - inaczej rozpołowić jej nie szło.

Pozdrawiam
imnh
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2008, 22:17
Kontakt:

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: imnh »

Witam wszystkich, właśnie mam wyjętą turbinę do czyszczenia, ale nie mogę rozpołowić części środkowej od wydechowej. Tłukłem młotem ale boję się połamać część wydechową.
Seat Toledo II, 2000, TDI, 110 KM
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Toledo 2001 ASV - demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: koti »

Uważaj z tym kolektorem bo u mnie robili to w zakładzie zajmującym się regeneracją i pourywali śruby od kolektora.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
ODPOWIEDZ