Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Oświetlenie bagażnika

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: vwir »

kornat pisze:
vwir pisze:Jeśli ma problem z mikrostykiem, to na lampce raczej nie ma +

A niby czemu? Lampki w toledo II są sterowane masą.


Jesteś pewien, że tak jest z podświetleniem bagażnika? Przyznam szczerze, że nie sprawdzałem. Wiem, że na przykład światło cofania jest sterowane plusem. Ale podświetleniem bagażnika nigdy nie miałem potrzeby się zajmować.

Tak czy inaczej - najlepiej byłoby normalnie to naprawić, a nie dodawać wyłączniki. Tak w ramach humoru i mojej opinii o druciarstwie ;) http://www.youtube.com/watch?v=Yq9QtaAVL5s
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: kornat »

vwir pisze:Jesteś pewien, że tak jest z podświetleniem bagażnika?

Tak, bo w golfie IV u brata nie było oświetlenia i miałem okazję poznać zasadę działania. Jest kostka 3 pinowa i w środkowej jest stała masa, po lewej do światełka a po prawej idzie na zegary.
Moim zdaniem też warto naprawić jak było fabrycznie. Jeżeli lampka świeci po daniu oddzielnej masy to kupuje się zamek używkę za jakieś 50zł i przekłada. Kiedyś gdzieś widziałem, że można było kupić ori mikrostyk do zamka klapy do toledo II za jakieś 40-50zł, ale jak wygląda sytuacja z przełożeniem to nie orientuję się.
http://www.sklepy24.pl/sklep/auto_stref ... 9-04-/6130
* po kliknięciu "Powiększ zdjęcie" pojawi się foto
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: vwir »

http://www.getem.pl/towar.1878.mikrosty ... 59489.html

Nie widzę toledo na liście, ale skoro bora jest, to pewnie będzie pasować.
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: goomis86 »

vwir pisze:http://www.getem.pl/towar.1878.mikrostyk.klapy.tylnej.bagaznika.8d5959489.html

Nie widzę toledo na liście, ale skoro bora jest, to pewnie będzie pasować.

Chyba nie, bo do Toledo 1M ETKA podaje inny nr 1J0962103A.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: kornat »

A w linku który ja podałem i pisze że do Toledo 1M jest podany ten sam nr co w linku podanym przez vwir, a Twój szukając w google znalazłem, że wygląda tak
Obrazek
Nie bardzo mi pasuje bo inaczej kostka w 1M2 wygląda.
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: seeker84 »

Jestem tuż po wymianie mikrostyka w zamku bagaznika.
Mikro o tym numerze 8D5 959 489 pasuje idealnie.
Jesli ktoś chciałbym go obejść wystarczy wypiąć wtyczkę zasilania z niego i np. zamontowac w tej wtyczce jakiś włącznik. Wtedy po prostu włączamy/wyłączamy światełko z bagażniku obchodząc mikro z zamka :)
Jak się okaże, że ten nowy mikor będzie mi szwankował obejdę go :D
A póki co wszystko działa :P
Awatar użytkownika
DoozY
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 gru 2014, 22:02
Auto: Toledo 1M
Model: 1,6 16V BCB
Skąd?: Łódź

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: DoozY »

Miałem ten problem, o którym pisał Radziu - lampka bagażnika nie świeciła i kontrolka otwartej klapy również. Mikroswitch sprawdziłem i jest w porządku. Zatem następna do sprawdzenia była wiązka klapy. Znalazłem TUTAJ rysunki wiązki. Część wiązki łącząca klapę z nadwoziem to prosty odcinek około 1,5m mający na końcach 4 wtyczki i końcówkę oczkową do masy (na wyżej wymienionym rysunku tej końcówki oczkowej nie ma). Postanowiłem wymontować ten odcinek wiązki i w domu go spokojnie sprawdzić. Okazało się to dość łatwe, zrobiłem to bez problemu "samemu z latarką w zębach". Trzeba zdjąć poszycie wewnętrzne klapy (8 śrub) i odchylić lewą boczną wykładzinę bagażnika. W klapie w pobliżu lewego światła cofania są dwie wtyczki: żółta i czarna. Takie same są na drugim końcu wiązki pod lewą wykładziną. Wystarczyło wypiąć wtyczki, kilka spinek trzymających wiązkę i odkręcić nakrętkę trzymającą masę a wiązka ładnie wyszła poprzez otwory, przez które łączyła klapę z nadwoziem. W domu odwinąłem taśmę którą oklejona jest wiązka, przesunąłem gumową rurkę łączącą i okazało się, że jedna żyła jest załkiem złamana, a dwie inne mają popękaną izolację. Zastąpiłem uszkodzone odcinki nowymi przewodami po około 60cm lutując i izolując rurkami termokurczliwymi. Nowe przewody przeciągałem pojedynczo przez gumową rurkę lutując je najpierw do starego przewodu, tak żeby wyciągając stary jednoczesnie wciągać nowy. Połączenia wykonałem w takich miejscach, żeby ostatecznie nie znalazły się pod gumową rurką. Po przesunięciu gumowej rurki na swoje miejsce wiązkę owinąłem nową taśmą izolacyjną na tkaninie (Atagor Repero 734). Teraz wiązka wygląda jak nowa. Po jej zamontowaniu wszystko znów działa jak należy. Żałuję, że nie wykonałem żadnych zdjęć, bo mógłby ktoś skorzystać ale starałem się w miarę szczegółowo wszystko opisać. Obiecuję przy kolejnych tego typu naprawach zrobić dokumentację zdjęciową.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: Radziu »

bomba, u mnie nadal problem wystepuje i skorzystam z Twojej rady
Awatar użytkownika
Kaiser
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2014, 11:38
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Okolice Brzeska/ NS

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: Kaiser »

Da radę dorwać gdzieś ten mikrostyk zamka klapy za mniej niż 5 dych? Bo po takiej cenie chodzą na allegro
U mnie lampka nie świeci (widziałem jak powoli gasła i już się nie zapaliła) a po paru dniach nie świeci się też kontrolka na desce
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Oświetlenie bagażnika

Post autor: DzieX »

Na grupach na fb pytaj. 50zł to jakiś kosmos.
ODPOWIEDZ