Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Wszystko o elektryce w aucie
FNW
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:43
Auto: 1M
Model: 1.8
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: FNW »

witam
Panowie, potrzebuje szybkiej pomocy, wyjazd na święta, a auto dzisiaj zastrajkowało. Coś delikatnie zaśmierdziało w środku i przestał działać centralny, nie reaguje także cały panel w drzwiach kierowcy, szyby, lusterka. Nie ma oświetlenia wnętrza oraz nie grają głośniki. Szyby nie działają także z przycisków w pozostałych drzwiach.
Rozebrałem drzwi kierowcy, nie widać śladów, żeby coś się uwędziło. To samo z boku przy drzwiach gdzie są bezpieczniki, ani pod nimi.
Przy sprawdzaniu bezpieczników zauważyłem, że po wyjęciu 14-stki i zapaleniu światła w podsufitce mruga ono, a po włożeniu bezpiecznika gaśnie. Cała reszta jak nie działała, tak nie działa. Bezpieczniki sprawdzone.
pomóżcie proszę, bo jutro rano wyjazd, a nie mam jak zamknąć auta na noc, od używania pilota, zamki w drzwiach "zamarły".
pozdrawiam i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: DzieX »

Może moduł komfortu szlag trafił. Jest pod plastikiem pod kierownicą.
FNW
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:43
Auto: 1M
Model: 1.8
Skąd?: Nowa Sól

Re: [1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: FNW »

Jak ten plastik zdjąć? Odkręciłem dwie śruby pod kierownica i dwie w skrzynce bezpieczników i coś go jeszcze trzyma. a nie chce na siłę ciągnąć.

Jeśli już się dobiorę do modułu, jak sprawdzić, czy to on padł? Tylko wymiana na inny?

Dodam jeszcze, że jak chcę odpalić auto, to włącza się alarm. Po jakimś czasie sam się wyłącza. Pilot nie działa, ani kluczyk w drzwiach kierowcy, więc nie mam jak go wyłączyć. Gdzieś kiedyś słyszałem, że jest przycisk serwisowy wewnątrz auta gdzieś po lewej stronie do wyłączania alarmu, czy to prawda?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: DzieX »

Podmiana. Musisz popatrzeć za śrubkami.
FNW
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:43
Auto: 1M
Model: 1.8
Skąd?: Nowa Sól

Re: [1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: FNW »

Czy po podmianie powinno wszystko wrócić do normy? Czy najpierw trzeba sparować wszystko z nowym modułem?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: DzieX »

Jeśli będzie ten sam numer lub odpowiednik, to nic nie trzeba parować.
FNW
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:43
Auto: 1M
Model: 1.8
Skąd?: Nowa Sól

Re: [1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: FNW »

zostanie pobawić się po świętach. a do auta wciskać się przez bagażnik ;) powiedz mi jeszcze, czy wiesz gdzie jest przycisk wewnątrz auta odcinający alarm? bo gdy odpalam auto zaczyna wyć alarm.

jeszcze jedna kwestia, nie działające głośniki to też przez moduł komfortu? Nie ma napięcia na przewodach od głośników, bo mierzyłem jak zdejmowałem tapicerkę drzwi.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: DzieX »

Nie, głośniki to chyba co innego. Przycisku odcinającego alarm nie ma. Można w nowszych wyłączyć dozór wnętrza.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: Sony »

FNW, jeśli masz fabryczny alarm to możesz wyjąć bezpiecznik/przekaźnik od niego. Bezpieczniki w puszce nad akumulatorem też sprawdzałeś ?
Mam na myśli te metalowe blaszki, jedna z nich odpowiada za całe wnętrze (110A). Dobrze by było pod kompa auto podłączyć i zobaczyć co wypluje za błędy.
Jak moduł walnięty to pewnie się z nim w ogóle nie połączy (kanał 46).
FNW
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:43
Auto: 1M
Model: 1.8
Skąd?: Nowa Sól

Re: [1M] Nie działa elektryka, swąd spalenizny

Post autor: FNW »

Sony pisze: Bezpieczniki w puszce nad akumulatorem też sprawdzałeś ?
Mam na myśli te metalowe blaszki, jedna z nich odpowiada za całe wnętrze (110A).

Metalowe blaszki wyglądają okey, nawet nie wiedziałem, że robią za jakiś bezpiecznik ;) z miesiąc temu wymieniałem całą puszkę, bo spalił sie bezpiecznik 30stka i stopił całe gniazdo.
ODPOWIEDZ