Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Wszystko o silnikach benzynowych
adik***

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: adik*** »

Witam ponownie zauważyłem że pedał gazu lekko przeskakuje tylko przy wolnej jeżdzie . jak jade pomału i sciągam noge z gazu to mam takie uczucie jakby przeskoczył. jadac w korku to samochodem szarpie . Byłem u mechanika sprawdził mi linke z gazu i jest wszysko OK. Powiedział mi ze jest to zwiazane z elektyką :?: może mi ktos pomoże co to może byc :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 12:41 przez adik***, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: Tomas »

a to toledo II ma linkę gazu? Myślałem, że tylko czujnik położenia pedału gazu (tzw potencjometr gazu) i wszystko załatwiane jest elektronicznie. No i właśnie na awarię tego czujnika bym stawiał u Ciebie

ten czujnik to coś takiego http://www.allegro.pl/item651399908_pot ... di_vw.html

heh już sprawdziłem, rzeczywiście w benzynkach jest ta linka, a chyba w dieslach czujnik.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: Tomek »

Tak ma być, przynajmniej tak jest w moim i u kumpla w Passacie 1,6 też zauważyłem że jest tak. (pedał gazu sam odrobinę się wciska na wolnych obrotach)
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: peter174 »

Tomek ma rację .. jest to związane z tym ze na niskich obotach elektronika reguluje dawkowanie paliwa zeby auto nie zdechło .. a efektem tego są minimalne skoki pedału przyspieszenia
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
musiek25
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 13 sty 2009, 19:21

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: musiek25 »

Tak koledzy jam mam to samo i też zastanawiałem się co to może być? Teraz dzięki wam już wiem :mrgreen:
adik***

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: adik*** »

dzieki serdecznie za pomoc a już sie wybierałem do elektyka . Pozdrawiam .BAJO :-)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: jonson22 »

mam ten sam efekt co kolega zakładający wątek to co zrobić z tą linką by było normalnie? i czy w ogóle jest sens grzebania przy tym:) samochód to toledo II 1,8 20V top sport
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: tony »

jonson22, to jest odpowiedź:
peter174 pisze:Tomek ma rację .. jest to związane z tym ze na niskich obotach elektronika reguluje dawkowanie paliwa zeby auto nie zdechło .. a efektem tego są minimalne skoki pedału przyspieszenia
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: jonson22 »

to to wiem przeczytałem ale to posprawdzać wszystkie wtyczki itp czy może jakieś błędy z kompa pokasować? bo w mieście dość uciążliwa ta usterka:)
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Dziwne zachowanie pedału gazu

Post autor: tony »

z tego co jest wyżej napisane to ja wnioskuję, że tak jest domyślnie :roll: i nie jest to usterką :roll:
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
ODPOWIEDZ