Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M 1.6] Jaką instalację posiadacie ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[1M 1.6] Jaką instalację posiadacie ?

Post autor: DENEBO »

Panowie i Panie... :->

Jak w temacie, kto posiada autko z tym silnikiem i z LPG jednocześnie ...

Proszę o odpowiedz na poniższe pytania :-P

- jaki typ, model instalacji ...
- +/- tej instalacji...
- spalanie...

Pozdro
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 15:11 przez Sensis [Crawler], łącznie zmieniany 1 raz.
diadlo20
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:47

gazownia :)

Post autor: diadlo20 »

Witam ja mam u siebe ten silnik i zamontowałem instalacje firmy brc seqentec IV generacji koszt około 3000 zł spisje sie rewelacja spalanie gazu to jakies 11 litrów więc tragedii nie ma. Tylko na poczatek przewody świece i filtry wymienic i tankować gaz na renomowanych stacjach. pozdrawiam[glow=darkred][/glow]
Awatar użytkownika
Jimmy
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 26 lut 2009, 21:33
Kontakt:

[1M 1.6] Jaką instalację posiadacie ?

Post autor: Jimmy »

Hey. Ja również ma taki silnik. Od 2 lat jeżdżę "na gazie". Mam instalację BRC Sequent 24. Działa bez zarzutu. Przez 2 lata wymieniłem tylko bezpiecznik. Zapłaciłem za inst. 2,7k, teraz koszt to od 2,3k do 2,7k. Spalanie zależne od stylu jazdy. Jeśli jeździsz spokojnie(2,5-3tys. rpm) to spali do 11l, ale jeśli ciśniesz(4-6tys rpm), to nawet 16l. W trasie 8-10l.
Do tego musisz doliczyć latem ok 0.7l/100km benzyny, a zimą nawet 2l. Dane z jazdy codziennej dom-praca-dom po 10km + w weekendy kursy do rodziców po 6-8km.
Gaz tankuj na shelu lub BP, reszta to szajs. Omijaj D&D, petrochemie i jej pochodne.
Konkurencja w tej klasie dla BRC to STAG. Jeśli chodzi o sterowanie, to jest takie samo jak w BRC, ale ma trochę gorsze podzespoły. Dane z 3 różnych serwisów. Nie wiem jak STAG, ale BRC ma serwisy w całej Polsce i w wielu krajach EU.
Pozdro
Awatar użytkownika
lolek632
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 kwie 2009, 08:44

[1M 1.6] Jaką instalację posiadacie ?

Post autor: lolek632 »

jako, że się mocno znam na instalacjach to napisze to co znalazłem na homologacji - stag 4 :-D 2300 zapłaciłem, spalanie - po trasie 9,5l, w mieście 12 z tym, że musze podjechać na regulacje bo troszku zmulony jest, na tasie ciężko wyprzedzać a po mieście szybkie decyzje odpadają z gry...
Ogólnie jestem zadowolony, nieporównywalnie mniejsze pieniądze, żadnych problemów, samo sie włączy jak będzie chciało (wspomnienia mam z II generacji 8-) )
Awatar użytkownika
grobowiec
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 11 wrz 2009, 12:03
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M 1.6] Jaką instalację posiadacie ?

Post autor: grobowiec »

Ja również mam ten silnik oraz sekwencyjną instalację gazową Landi Renzo, III generacji. Sprawuje się fajnie, spalanie w trasie: do 10 litrów a w mieście (korki, klima, ogrzewanie) 13 litrów przy spokojnej jeździe (3000-3500 obr.).

Odpukać, poza regulacją nie miałem innych problemów.
kovval

LPG BRC

Post autor: kovval »

Po założeniu instalacji LPG koszt przejazdu 100km spadł średnio z 40zł do ok.20zł!!!
spala mi średnio 10l gazu, cena instalacji to 2500zł. różnica w mocy silnika mało zauważalna. [shadow=red][/shadow]
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M 1.6] Jaką instalację posiadacie ?

Post autor: tony »

kovval, proszę się przywitać :arrow: viewtopic.php?p=25017#25017
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
defcon_4

[1M 1.6] Jaką instalację posiadacie ?

Post autor: defcon_4 »

witam zainstalowałem sekwencje i pali mi 11 l na 100km nie czuje zmiany w mocy na gazie. gaz odpala mi dopiero prz 30 s c
gerard
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:13

[1M 1.6] Jaką instalację posiadacie ?

Post autor: gerard »

WITAM
Zakres regulacji tempe. przełączania od15 do 40 *C.Optymalna to 20*C
Pozdrawiam wszystkich KLUBOWICZY
Awatar użytkownika
dredisz
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:07

[1M 1.6] Jaką instalację posiadacie ?

Post autor: dredisz »

Jutro jadę "zagazować" Tolka. Instalacja KME sekwencja- życzcie powodzenia. Pozdro ;-)
Jedynka- POŻAR, dwójka- POŻAR, trójka- POŻAR, BĄK!!! Szpadelek, grabki i mechanik;)
ODPOWIEDZ