śmierdząca klima

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

śmierdząca klima

Post autor: CYRULIK »

Mam dziwny problem z klimatyzacja jest to klima manualna w Toledo 1L.
A mianowicie po włączeniu jest wszystko spoko klima działa prawidłowo, problem pojawia się po wyłączeniu, a objawia się ze z nawiewów zaczyna śmierdzieć , nie wiem co może być przyczyna jest nowy filtr kabinowy była już 2 razy odgrzybiona i to dobrymi preparatami w zeszłym roku była nabita. Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę o pomoc.
:-/ :-/
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

śmierdząca klima

Post autor: dany_2 »

moim zdaniem to może być grzyb bo co innego by śmierdziało.
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

śmierdząca klima

Post autor: Tomek »

Też wydaje mi się,że to grzyb. Spójrz może masz jakieś gnijące liście itp w podszybiu.
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

śmierdząca klima

Post autor: maniekmc »

U mojego szfagra też było podobnie, co się okazało,że z klima działa ok, ale jak już ciśnienie z przewodów spadało,to gdzieś się gaz ulatniał z klimy i waliło takim octem, wymienił chyba dwa przewody i wszystko przestało- ale to było w 1M
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

śmierdząca klima

Post autor: CYRULIK »

wydaje mi sie ze to nie wina wycieku, bo juz tak chwile sie dzieje wiec by już sie gaz skończył, a co do odgrzybiania to jeszcze sprawdze jedeń środek taka piana co rośnie w przewodach po aplikacji wiec wszedzie dojdzie, jak nie to ozon jeszcze zapodam
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
mariusz123a
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2009, 14:28

śmierdząca klima

Post autor: mariusz123a »

takie troche glupie pytanie, ale mam problem z odnalezieniem filtru kabinowego, przeciwpylkowego, podpowie mi ktos gdzie on sie znajduje, toledo I z 98r 1.9 tdi
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

śmierdząca klima

Post autor: szparagb »

Jesteś pewien, że masz. Jeśli tak, to znajdziesz go po stronie pasażera, w okolicach podszybia.
mariusz123a
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2009, 14:28

śmierdząca klima

Post autor: mariusz123a »

istnialy wersje bez tego filtru? czyli jak nie mam w podszybiu to znaczy, ze nie mam go wcale, tak?
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

śmierdząca klima

Post autor: szparagb »

Zgadza się. Poza tym wypadałoby się przywitać -> viewtopic.php?p=19783#19783
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

śmierdząca klima

Post autor: CYRULIK »

toledo 1L wychodziły zazwyczaj bez filtra kabinowego, ja dokładałem trzeba kupić adapter wraz z filtrem od golfa 2


pozatym smrodek odszedł w zapomnienie po trzecim odgrzybianiu środkiem Auto Landu ze srebrem polecam :mrgreen:
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
ODPOWIEDZ