śmierdząca klima

Tematy ogólno-techniczne
SAGAL

śmierdząca klima

Post autor: SAGAL »

mało które 1L są z filtrem ja osobiscie tez go nie mam i jak narazie nic mi nie smierdzi klimi i dobzre mrozni ;]
mariusz123a
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2009, 14:28

śmierdząca klima

Post autor: mariusz123a »

dzieki koledzy za podpowiedz
Awatar użytkownika
Pablo_0043
Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: 30 wrz 2008, 20:07
Kontakt:

śmierdząca klima

Post autor: Pablo_0043 »

klima do odgrzybienia ;-)
>>Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno.. a Opla?? Bo ma poczucie humoru<< :)
knocur
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 20:57

śmierdząca klima

Post autor: knocur »

Mam podobny problem jak kolega z pierwszego postu. Śmierdzi w środku szczególnie jak opostoi na parkingu w słońcu. Wczoraj miałem przegląd klimy, dobicie i odgrzybianie - metoda ultradźwiękowa/chemiczna. I co dzisiaj wsiadam i to samo. Może nawet gorzej.

Pytanie czy to odgrzybianie działą od razu czy stopniowo grzybki wyginą - z czasem?:)

Dodam tylko że może tak być że poprzedni właścicie nie czyścił klimy przez kilka lat, tego nie wiem:( niestety.

A można samemu dobrać się do klimy i na oko zobaczyć czy grzybki są czy ich nie ma?
knocur
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

śmierdząca klima

Post autor: sroczkin »

Istnieje tez możliwosc ,ze brudny jest odparownik i wtedy nie pomoze odgrzybianie nawiewow, gdyz grzyb i inne zgnile ustrojstwa znajduja sie na sciankach odparownika i to z nich unosi sie przykry zapach. NA 100% pomaga czyszczenie odparownika , ale z tym jest duzo zachodu. Nie wiem czy kilka krotne ozonowanie moze cos pomoc trzeba popytac sie znawcow ozonu.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

śmierdząca klima

Post autor: szymekgd »

W klimie jest parownik ;)

Parownik jest metalowy i odgrzybianie powinno zabic wszystkie ustrojstwa ktore sie na nim osadzily..
maciek
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:12

dezynfekcja klimatyzacji!

Post autor: maciek »

Witam,kupiłem produkt do dezynfekcji klimy o nazwie:"CLIM PUR" firmy "Valeo".I tu mam pytanie :gdzie aplikować ten produkt-czy w miejscu gdzie jest filtr kabinowy(na nogami pasażera),czy we wloty powietrza na podszybiu (po otwarciu maski)?Nie chciałbym popełnić błędu !Proszę o porady i z góry dziękuję!
PS.co sądzicie o tym produkcie?
TOLEDO-5P,JBX,1,9TDI,2006r.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

śmierdząca klima

Post autor: szymekgd »

Obieg zamkniety i nogi pasazera/kierowcy?
Awatar użytkownika
misiek73
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:25
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białystok

śmierdząca klima

Post autor: misiek73 »

Jeszcze coś odnośnie smrodu.Też myślałem ,że to klima.Odgrzybiłem środkiem z norauto.Przez dwa dni ładnie pachniało,a jak przestało to znów przebił się smród.Okazało się ,że klima owszem wymagała odgrzybienia,ale główny smród wydobywał się spod wykładziny.Gniło wygłuszenie przez wodę dostającą się do środka.Z tym też poradziłem sobie dzięki wskazówkom z forum.
pozdro Misiek
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

śmierdząca klima

Post autor: voyager2550 »

Postanowiłem sam się za to wziąć i dostać się do parownika.
Zdjąłem schowek pasażera:
Obrazek
Na czerwono zaznaczyłem parownik, a dokładniej jego część która jest widoczna. I tutaj mam pytanie. Da się to jakoś bardziej rozebrać? Czy wystarczy jak tutaj zleję wszystko sprayem/pianką? Mam na myśli parownik.
Obrazek
ODPOWIEDZ