Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: woyti93 »

No i stało się.
Rano kiedy przekręcam kluczyk kwiczy mi żyd i zapala się kontrolka od temperatury, po chwili gaśnie (kiedy silnik chwile pochodzi) i jest ok. Pomyślałem że jest za mało płynu, sprawdziłem i jest ok. Dzieje się tak tylko na zimnym silniku. Pojade na kompa, chyba że wiecie co to może być ? Czego moge sie spodziewać ?
Obrazek
To ta kontrolka.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2010, 10:49 przez woyti93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: tony »

płynu może być na granicy (pytanie czy auto stało poziomo czy pod kątem)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: kristof »

nie jedż na kompa wlej płynu ponad stan i sprawdz , nadmiar płynu i tak zostanie odprowadzony
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: woyti93 »

Autko stało poziomo, a płynu równo pomiędzy min a max. Zobaczymy, spróbuje zalać go ponad stan.
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: kristof »

płyn ma byc na max podobnie jak olej !!!
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Sony »

kristof pisze:płyn ma byc na max podobnie jak olej !!!
Dziwne, że u mnie jest płyń na min aktualnie, olej trochę ponad i jest wszystko OK. Oleju muszę sobie troszkę dolać i płyn też, ale bez przesady z tym max stanem...

Woyti na Twoim miejscu posprawdzałbym czy przewody od chłodnicy masz ok, czy nie są twarde i struchlałe, a poza tym czy termostat masz ok... No i ewentualnie dolej płynu pod max, bez przekraczania...
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: kristof »

Sony ty miej sobie poziom jaki chcesz , napisałem jak ma być
Bodek

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Bodek »

:D U mnie poziom płynu podchodi do połowy między min i max i narazie jest ok. Skoro musi być na max to trzeba dolać :)
TomekTomek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 26 lip 2009, 18:41
Kontakt:

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: TomekTomek »

Po pierwsze zalej płynu więcej tak jak koledzy podpowiadają.Po drugie podpowiem z własnego doświadczenia otóż zdemontuj zbiorniczek do zbiorniczka wsyp bardzo drobne kamyczki nie piach tylko drobne kamyczki tak półtora dwie szklanki i wlej do tego rozpuszczalnik całą butelkę i mieszaj 15-20min potem dokładnie wypłucz. W środku jest taki metalowy pręcik który przeczyść dokładnie i gotowe.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

Kontrolka temperatury płynu chłodniczego

Post autor: woyti93 »

Zalałem do max i jest ok. W środku jest drucik który zaśniedział u spodu, kiedy dolałem więcej płynu doszło do poziomu gdzie jest normalny. A co do tego czy ma być na MAX wszystko pozalewane to moje zdanie jest takie: gdyby miało być pozalewane na MAX to była by tylko jedna kreska wyznaczająca poziom płynu, oleju. Po to jest MIN i MAX by wyznaczać norme.
ODPOWIEDZ